Dončić slavi 32. tripl-dabl i promašaj Galinarija uz zvuk sirene (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 11.02.21. | 04:14

Dalas istopio maksimalnih plus 13 Atlante i slavio 118:117

Do pre par dana Dalas je sa Minesotom praktično delio epitet najlošijeg tima zapadne konferencije, ali posle večerašnje pobede nad Atlantom, treće vezane, Meveriksi mogu malo da odahnu, ali ne i da se opuste jer ih jedino kontinuitet pobedničkog ritma vodi nadomak plej-of zone. Večerašnji podvig protiv Hoksa utoliko je veći kada se zna da je domaći tim uspeo da istopi 13 poena zaostatka koliko je imao u jednom trenutku u trećoj deonici - 118:117.

Novo sjajno izdanje za Luku Dončića koji je tridesetak sekundi pre kraja pokupo skok kojim je zaokružio tripl-dabl učinak - 28 poena i po deset asistencija i uhvaćenih lopti. Slovenački reprezentativac je 32. tripl-dablom u karijeru preskočio legendarnog Džona Havličeka na 13. mestu večne liste.

Poslednja deonica donela je seriju Mevsa 11-0 posle koje su preuzeli vođstvo. Strašnu poslednju četvrtinu zajedničkim snagama odigrali su Džejlen Branson (11) i Tim Hardavej Džunior (13) koji su kombinovali 24 poena u tom periodu igre. Uoči poslednjeg minuta Fini-Smit je trojkom poslao Dalas na plus četiri, već u narednom napadu istom merom je uzvratio odlični Tre Jang za 118:117. Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat utakmice. No drama nije izostala.

Dalas je sedam sekundi pre kraja mogao da reši meč da je Branson pogodio trojku. Ipak, Hoksi su pokupili skok, pa zatražili tajm-aut kako bi osmislili napada za 4,7 sekundi i izveli loptu na protivničkoj polovini. Prva napadačka opcija Jang je završio na zemlji, lopta je silom prilika otišla u ruke Danila Galinarija koji je bio neprecizan sa distance promašivši šut za pobedu.

Besan je bio Tre Jang koji je odmah otrčao do sudija smatrajući da je fauliran i da je to razlog zbog kojeg je završio na zemlji. Ko gubi ima pravo da se ljuti, a njegova odlična partija od 25 poena, 15 asistencija i sedam skokova nije doprinela pobedi Atlante u čijim redovima je najefikasniji bio Kolins sa 33 poena.