Pol Džordž (AFP)

Dončićeva simultanka za pola sata, Pol Džordž ugasio sunce u Arizoni

Vreme čitanja: 3min | čet. 04.01.24. | 05:45

Rendl i Branson nerešiva enigma za Bulse

Nakon loše šuterske večeri i poraza u Juti, Luka Dončić je namestio glavu i nišanske sprave za seriju od sedam mečeva pred domaćom publikom.

Prvo je pao nejaki Portland koji je savladan 126:97. Maestralni Slovenac je za pola sata na parketu ubacio 41 poen (13/21 iz igre) uz šest skokova i pet asistencija.

Na početku je Kajri Irving koristio jaču odbranu Portlanda na Dončiću a onda je Slovenac uzeo stvari u svoje ruke. Asistirao je, pogađao i doneo Dalasu dvocifrenu prednost na kraju poslednje četvrtine, a ogromenih 78:47 na kraju poluvremena u kojem je ubacio čak 30 poena. Na kraju treće četvrtine je već imao 41 poen i nije bilo potrebe da igra poslednju deonicu. Irving ga je ispratio sa 29 poena.

U okršaju “supetimova” sa Zapada, Pol Džordž je zasenio ostale zvezde i ugasio sunce u Arizoni. Vodio je Kliperse do pobede 131:122 u Feniksu kojom je prekinuo niz od četiri uzastopna trijumfa Sansa.

Iskusni as je od početka bio raspoložen i nije dozvolio domaćem timu nijedno vođstvo na meču. Klipersi su već u prvoj četvrtini imali visokih 15 razlike. Postepeno su povećavali prednost i na poluvreme otišli sa ubedljivih 70:51. Držali su sve pod kontrolom i u trećem kvartalu kada su imali preko 20 poena razlike ali su se opustili u poslednjoj deeonici. Devin Buker je proradio i počeo da topi prednost gostiju. Džordža je stao šut ali je odgovornost preuzeo Kavaj Lenard i nije dozvolio da Klipersi izgube dobijen meč.

Džordž je meč završio sa 33 poena uz 8/14 iz igre, Lenard je ubacio 30, a Harden 22 poena. Na drugoj strani se Buker zaustavio na 35, a Bredli Bil na 21.

U jednom od klasika NBA lige, Niksi su savladali Bulse 116:100 i vezali drugu pobedu posle serije loših rezultata. I njima je očigledno prijao trejd sa Torontom jer sa Anunobijem u timu nemaju poraz. Džulijus Rendl i Džejlen Branson su po prvi put ove sezone u istom meču prebacili granicu od 30 poena. Rendl je brojao do 35, Branson do 31 i odbrana Čikaga nije imala rešenja za njih. Kao ni za Ajzeu Hartenstajna pod košem koji je sakupio 20 skokova što mu je rekord karijere.