"Uertasova partija nije pomogla Barsi"

Crni dan za Katalonce: Ne boli poraz na Kanarskim ostrvima, koliko povreda ponajboljeg igrača! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 08.03.15. | 16:35

Gran Kanarija je sjajnom igrom u poslednjoj deonici (23:13) uspela da preokrene rezultat i savlada favorizovane Katalonce - 76:70

Uertasova partija nije pomogla Barsi

Momci iz Blaugrane nisu oboreni na pleća još od kraja januara u Evroligi i domaćem šampionatu, da bi mimo očekivanja ostali razoružani na Kanarskim ostrvima! Gran Kanarija je napravila najveće iznenađenje 23. kola španske Endesa lige pošto je srušila Barselonu posle preokreta u poslednjoj deonici - 76:70. No, neće u Barsi mnogo tugovati zbog poraza, jer je naizgled povreda koju je doživeo Aleks Abrines mnogo veći problem za Ćavija Paskvala. Na Kanarima je gostovao i Estudijantes našeg Stefana Birčevića, ali je tim iz Madrida doživeo poraz - 81:74, a srpski reprezentativac imao je prilično tanak učinak.

Heroj domaćina bio je Albert Oliver koji je postigao 17 poena ubacivši pet trojki iz osam pokušaja, a podršku je imao u Tomasu Belasu koji je meč završio sa dva pogotka manje. Kataloncima, s druge strane, nije pomogla ni odlična partija Marselinja Uertasa koji je zabeležio 16 koševa, kao ni dobro izdanje Džastina Doelmana koji je upisao 14 poena i osam skokova.

Barsa je očekivano dominirala od početka, na poluvremenu je imala šest poena viška (42:36), ali su onda kola pošla nizbrdo. Domaćin je zaigrao mnogo bolje, a momci iz katalonske prestonice primili su čak 40 poena u drugom poluvremenu, što je nesvojstveno za defanzivno odličan tim Ćavija Paskvala. S druge strane, u napadu nisu imali adekvatna rešenja, ni u jednoj od preostale dve četvrtine nisu uspeli da premaše skromnih 15 pogodaka, te Gran Kanarija velikim preokretom ruši Barselonu i pokazuje da nema nameru da odustane od borbe za plej-of - 76:70.

Neuspeh protiv Gran Kanarije neće toliko boleti ljude u katalonskom gigantu koliko su svi zabrinuti zbog povrede koju je doživeo Aleks Abrines. Krilo Blaugrane je u pokušaju da spreči kontru domaćina u punom trku nagazio na nogu Sasu Salina prilikom čega je nezgodno zgazio i povredio koleno.

Barselona je upisala i sedmi poraz posle 23 meča, pa sada deli treće mesto sa Bilbaom, a za prvoplasiranom Unikahom koja ima meč manje zaostaje tri pobede. S druge strane, ekipa iz Las Palmasa se ovom velikom pobedom izjednačila sa Laboral Kućom na osmom mestu koje vodi u doigravanje, oba tima imaju po 12 trijumfa i 11 neuspeha.

Tenerife je na svom parketu bio bolji od Estudijantesa - 81:74, a najzaslužniji za takav razboj događaja bio je Nikolas Rićoti sa 18 pogodaka, dok je Blagota Sekulić upisao 13. U timu Studenata najviše je pokazao dojučerašnji bek Galatasaraja Pijetro Aradori, a srpski reprezentativac Stefan Birčević zabeležio je dva poena.