Vasilije Micić (© Star Sport)

Efes se razbudio posle slavlja, Micić raspoložen protiv Galatasaraja

Vreme čitanja: 1min | ned. 29.05.22. | 20:10

Uspeo je aktuelni šampion Evrope da izjednači na 1:1 u plej-ofu nacionalnog šampionata

Ozbiljan šamar doživeo je Efes u prvom meču polufinala šampionata Turske protiv Galatasaraja. Jasno je bilo da je tim Ergina Atamana još uvek bio mislima u Beogradu gde su osvojili titulu šampiona Evrope, sada je morala da se odigra znatno ozbiljnija utakmica. Upravo se to i dogdodilo. Efes je poravnao rezultata serije pošto su na svom terenu deklasirali Galatu sa 91:77.

Vasilije Micić je povukao kada je bilo najpotrebnije. Odigrao je 31 minut i za to vreme je ubacio 19 poena. Imao je četiri skoka i tri asistncije. Pratio ga je Elajdža Brajant sa 16, dok je Tibor Plajs dodao 15.

Galatasaraj je samo u prvoj deonici namučio Efes kada su u nekoliko navrata imali prednost. Međutim, od tada samo je Efes postojao na parketu. U vrlo raspoloženoj napadačkoj utakmici, četa trenera Atamana je u drugom poluvremenu stekla dvocifrenu prednost koju do kraja nisu ispuštali.

U drugom polufinalu, Fenerbahče ima prednost od 2:1.