Nikola Jokić (©AFP)

Fantastični Jokić - šesti meč, četvrti tripl-dabl, Mari napunio koš Minesote (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 04.01.21. | 03:39

Denver stigao do tek druge pobede u sezoni i pobegao sa začelja Zapadne konferencije NBA lige

Da li se to Nagetsi bude? Pre meča sa Minesotom, Denver, prošlogodišnji finalista plej-ofa u Zapadnoj konferenciji, bio je na poslednjem mestu sa samo jednim trijumfom i četiri poraza, ali nagoveštaj ulaska u formu Jokića i drugova. Tim iz Kolorada je pobedio Timbervulvse u Mineapolisa sa 124:109.

Srpski as Nikola Jokić nastavio je sa sjajnim igrama. U šestom meču sezone stigao je do četvrtog tripl-dabl učinka. Jokić je igrao nešto manje od 32 minuta i za to vreme ubacio 19 poena, a imao je po 12 skokova i asistencija. Iz igre je šutirao 8/12, a samo je jednom probao za tri poena i bio je neuspešan. Sa linije slobodnih bacanja je tri puta bio siguran iz isto toliko pokušaja.

Zanimljivo,na svakom meču je imao dvocifreni broj asistencija, a po jedan skok na dve utakmice mu je falilo da u prvih šest mečeva novog šampionata ima tripl-dabl učinke. Sa prosekom od skoro 13 asistencija Srbin je najbolji u toj kategoriji u NBA ligi, ispred Džejms Hardena sa 11 i Krisa Pola sa 8,7. Ne kažu za Jokića slučajno da je plejmejker u telu centra. U proseku, as tima iz Kolorada na šest mečeva novog šampionata ima u proseku 22,3 poena, 12,8 asistencija i 11,2 skoka.

Somborac je bio mnogo bolji u drugih 24 minuta. U prve dve četvrtine je brzo dobio tri lične greške, pa je na terenu proveo samo 11 minuta i imao je šest poena. Dirigentsku palicu u prve dve četvrtine preuzeo je Kanađanin Džamal Mari koji je nemilosrdno punio koš domaćina. Imao je čak 26 poena u prvom poluremenu.

U nastavku probudio se i srpski reprezentativac, a solidni su bili i Pol Milsap i Vili Barton. U finišu se razigrao Fakundo Kampaco i pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Od starta meča Denver je vodio, Minesota je na početku druge četvrtine stigla do minimalne prednosti, ali brzo su Nagesti opet preuzeli stvar u svoje ruke. Još jedna dobra serija domaćina je bila krajem treće četvrtine. Posle oduzimanja lopte Jokiću, Deanđelo Rasel je u kontri postigao trojku za prednost Minesote od 73:71. Vodili su Timbervulvsi sa 86:83 na startu poslednjeg perioda igre, a li onda sledi cunami gostiju i serija od 25:4. Nije bilo neizvesnosti u finišu.

Mari je u nastavku spustio gas, ali je sa 36 poena bio ubedljivo najbolji akter meča. Odličnu paritju je pružio Argentinac Fakundo Kampaco, pojačanje iz madridskog Reala proteklog leta. On je odigrao 21 minut i postigao 15 poena i pokazao da će biti veliko pojačanje za Nagetse u ovom šampionatu. Dvocifreni su bili i Pol Milsap sa 12, Džamikel Grin sa 14 i Monte Moris sa 11 poena.

Kod Vukova najefikasniji je bio Malik Bizli sa 25 poena. Pratili su ga Džeret Kalver sa 20 i Deanđelo Rasel sa 18. Treba reći da za domaćina zbog povrede nije igrao najbolji igrač Karl Entoni Tauns. Timu iz Mineapolisu ovo je četvrti vezani poraz posle uvodne dve pobede na startu NBA lige.