"DAVIDOVAC"

FMP dominantan u Nišu, dabl-dabl Davidovca

Vreme čitanja: 1min | sub. 04.04.15. | 22:35

Tim Milana Gurovića ostvario i drugu pobedu u Superligi - 82:69

DAVIDOVACFMP Železnik je nastavio sa odličnim partijama i u Superligi Srbije, u drugom kolu, izabranici Milana Gurovića su bez većih problema osvojili Niš i savladali Konstantin rezultatom - 69:82 (12:19, 23:25, 25:25, 9:13)

Već posle prvih deset minuta, videlo se da je FMP mnogo bolje i jače ušao u utakmicu. Bilo je 19:12 za ekipu iz Železnika, koja je u prvoj ćetvrtini ozbiljno stegla odbranu i napravila razliku.

Krenuo je šut i jedne i druge u drugoj i trećoj četvrtini, a kada je trebalo prelomiti na kraju, presudila je ponovo kvalitetna odbrana gostujuće ekipe koja je tim Konstantina svela na celih devet poena u četvrtom periodu.

Dejan Davidovac je zaradio 22 indeksna poena, najviše na utakmici, sa 12 poena i 11 skokova, dok su solidni bili još Filip Čović sa 15 koševa i Obranović u dresu Konstantina sa 12 upisanih koševa.