Vasilije Micić (©AFP)

Gusto na vrhu Zapada, Micić za 11 minuta po jedan skok i asistenciju

Vreme čitanja: 2min | sre. 07.02.24. | 05:33

Oklahoma i Minesota doživeli poraze

Vasilije Micić je nastavio kontinuitet dvocifrenog broja minuta na parketu u dresu Oklahome, ali ovoga puta nije uspeo da se upiše u strelce. Za nešto manje od 11 minuta zabeležio je po jedan skok i asistenciju, a njegovi Siti Tanderi poraženi su u Juti, čime su dodatno zakomplikovali bitku za lidrsku poziciju Zapadne konferencije – 117:124.

Micić večeras nije previše ni forsirao, uputio je samo jedan šut iz igre i to za tri poena i bio neprecizan. Aleksej Pokuševski je čitav meč presedeo na klupi odlukom trenera.

Siti Tanderima je ovo bio 16. poraz u sezoni, a najzaslužniji za to bio je Lauri Markanen, koji je upisao dabl-dabl učinak sa 33 poena i 11 skokova. Na taj način je bacio u senku Šej Gildžusa Aleksandera (28 poena) i Džejlena Vilijamsa (26).

Juta je drugim vezanim slavljem napravila dodatan korak ka plasmanu u plej-in. Džezeri sada imaju skor 26-26 i četiri pobede viška u odnosu na Golden Stejt, koji ima i pet mečeva manje.

Okršaj u Delta Centru prelomljen je tek u poslednjem kvartalu, kada je domaćin bio mnogo sigurniji i koncentrisaniji, pa je zadržao stečeno vođstvo.

Čikago je na svom parketu, posle produžetka slomio Minesotu i pokvario joj planove u borbi za prvo mesto Zapadne koferencije – 129:123.

Gosti su prvobitno prokockali 23 poena prednosti iz treće četvrtine (74:51), ali su i pored toga u poslednjem kvartalu, sve do samog finiša, konstantno bili u prednosti. A onda, dva i po minuta pre kraja Bulsi stižu do prednosti i poslednji minut ulaze sa tri poena viška. Međutim, Karl Entoni Tauns 51 sekundu pre kraja pogađa za produžetak.

I pored tog psihološkog implusa, Timbervulvsi nisu uspeli da povedu, već su potpuno pali kada je trebalo da pojure pobedu. Demarkus Derozan je preuzeo odlučujuću ulogu i rešio pitanje pobednika serijom poena iz igre i sa linije penala.

Iz poraza Oklahome i Minesote mogu da profitiraju Klipersi, s obzirom na to da imaju pobedu manje i dve utakmice više. Denver ima identičan skor kao i Siti Tanderi i Timbervulvsi 35-16.