Nenad Čanak

Hamburg stigao do istorijske prve pobede u Evrokupu, Čanak će biti nezadovoljan

Vreme čitanja: 2min | sre. 10.11.21. | 19:58

Lijetkabelis položio oružje pred Tauersima - 100:96

Istorijsko veče Hamburga. Tauersi su bili bolji od Lijetkabelisa Nenada Čanka i tako su upisali prvu pobedu u Evrokupu u kratkoj istoriji kluba - 100:96.

Pre svega dobrom igrom u prvoj i poslednjoj deonici Hamburg je uspeo energetski da nadvlada nad domaćinom, da pogodi ključne šuteve i odnese veliki trijumf iz Litvanije u neizvesnoj penal-završnici.

Najzaslužniji za pobedu Hamburga bili su Lukas Majsner sa 20, Džejlon Braun sa 18 i Set Hajnriks sa 12 datih poena. Gediminas Orelik ubacio je 31 poen, Đorđe Gagić je dodao 13, koliko je ubacio i Nikola Radičević.

Hamburg je krenuo meč tako da pokaže da nije slučajno u Evrokupu. Ekipa Pedra Kaljesa igrala je kao u transu i već posle 10 minuta ubacila je 33 poena.

Brzo su puleni Nenada Čanka shvatili da moraju da povuku ručnu, da umire protivnika što im je i uspelo u drugoj, a posebno u trećoj deonici uz dobru igru Orelika, tako da se u poslednju četvrtinu ušlo sa egal rezultatom što je samo govorilo da će do poslednjih minuta biti na delu tesna završnica.

Hamburg se više oslanjao na dvojke, dok je Lijetkabelis stizao do poena u šutu za tri poena, a svoj udeo u poenima domaćeg sastava dali su i Đorđe Gagić, kao i Nikola Radičević.

Uprkos povredi Kejleba Homslija Hamburg je uspeo da stisne gas i povede sa sedam razlike na pet minuta pre kraja utakmice, ali Orelik je držao domaćina u igri sjajnom igrom.

Ali, Hamburg slavi na kraju.

Poput Čanka, još jedan srpski trener, Dušan Alimpijević, takođe nije imao dobro veče.

Njegova Bursa poražena je od Promiteasa na gostovanju - 83:80. I to posle produžetka (68:68). Najefikasniji kod Promiteasa bio je Grent sa 18 poena, dok je Frimen za Bursu ubacio 20.