Himki gazi pred početak Evrolige! Marković odličan, Dženkins nepogrešiv

Vreme čitanja: 1min | pon. 09.10.17. | 20:49

Tim iz Podmoskovlja deklasirao Rigu u Letoniji

Himki nastavlja da gazi u VTB ligi!

Četiri dana pred početak Evrolige i okršaj sa Valensijom, sastav iz Podmoskovlja rasturio je Rigu rezultatom 104:64 i zadržao stoprocentan učinak u regionalnom takmičenju.

Letonski šampion pružio je dostojan otpor u prvom poluvremenu, ali za više od toga nije imao snage. Gosti su kompletan posao okončali u trećem kvartalu koji su dobili rezultatom 35:16, da bi do kraja susreta održali ogroman suficit.

Džejms Anderson bio je najefikasniji u redovima Himkija sa 24 poena, pridružio mu se Aleksej Šved sa četiri manje, dok je srpski internacionalac Stefan Marković sa 14 poena, pet uhvaćenih lopti i četiri asistencije bio jedan od zapaženijih pojedinaca. Doskorašnji član Crvene zvezde Čarsl Dženkins bio je na visini zadatka. Amerikanac je za 19 minuta na parketu upisao 11 poena, bez promašaja iz igre (1/1 za dva, 3/3 za tri).

U taboru domaćina, Džejms Anderson je postigao 13 poena, a pratili su ga Antvan Skot i Arnas Labuckas sa po 12.