Kevin Durant i Deandre Hanter (©AFP)

Hoksi se prekratko držali u Bruklinu, Durant može sve sam, Bogdan i Jang van šuterskog ritma (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 04.11.21. | 03:15

Netsi odneli treći vezani trijumf, Hanter pucao trojke 6/6

Pamte košarkaši Atlante bolja vremena u Bruklinu (čitaj: pobedu u januaru ove godine) i gostovanje Netsima trebalo je da posluži kao test karaktera za ekipu Nejta Mekmilana, ali se samo potvrdilo da ovaj tim teško funkcioniše kada šuterske sprave nisu podešene na optimalan nivo.

Rezultat toga je rutinska pobeda Bruklina nad Atlantom (117:108), u meču gde su se Hoksi dobro držali sve do početka treće deonice, a onda je usledio sunovrat bez povratka nazad. Teško da su Mekmilan i njegovi igrači mogli da očekuju više posle čak 22 promašene trojke (13/35), odnosno zbirno tri pogotka sa distance od strane Treja Janga i Bogdana Bogdanovića iz ukupno 11 pokušaja. Čak ni savršeno veče Deandrea Hantera koji je dalekometne hice pucao 6/6 nije moglo da popravi utisak jer je Hoksima nedostajalo previše toga u napadu da bi bili konkurentni jednom od kandidata za šampionski prsten.

Dosta se u američkoj košarkaškoj javnosti poslednjih dana priča o teretu koji Kevin Durant nosi na leđima zbog odsustva Kajrija Irvinga i generalno manjka adekvatne podrške uz izuzetak Džejmsa Hardenaostali dosta variraju sa formom –, ali čini se da jednom od najboljih košarkaša današnjice taj pritisak uopšte ne smeta. Naprotiv. Bio je ključna figura još jednog trijumfa Netsa, a za gotovo 36 minuta u igri prikupio je 32 poena (13/20 iz igre, 2/6 za tri), te sedam skokova i pet asistencija. Sledeći posle njega na listi strelaca bio je Džo Heris koji je praktično bio protivteža Hanterovoj šuterskoj rapsodiji sa takođe šest pogodaka, ali iz osam pokušaja za 18 poena. Peti Mils je imao 14, a Harden 16 poena, uz 11 asistencija i slabije šutersko veče (4/14 iz igre, 4/11 za tri).

Atlanta je kao vodećeg strelca imala Hantera sa 26 poena, ali mu je u nastavku utakmice nedostajala pomoć saigrača. Jang jeste bio nadomak novog tripl-dabla, ali je za 21 poen ispalio 20 lopti i bio precizan samo pet puta. Podelio je 10 asistencija i uhvatio još osam lopti. Bogdanović je posle pet uzastopnih dvocifrenih izdanja ostao ispod granice. Proveo je na parketu 29 minuta i šutirao 3/10 iz igre, uz samo jedan pogodak za tri iz pet pokušaja. Imao je četiri skoka i jednu asistenciju, a u drugom poluvremenu gotovo da ništa nije pogodio... Ni Danilo Galinari se nije proslavio sa samo sedam poena, dok su Džon Kolins i Klint Kapela dugo bili odsečeni od igre Atlante. Na kraju su upisali po 13 poena, ali uz 16 i 12 skokova. Dominirali su u reketima, ali to se nije donelo Hoksima blagostanje...

Sve do rezultata 75:75 izgledalo je da bismo mogli da imamo dobru utakmicu i možda neizvesnu završnicu. Umesto toga Hoksi su tresnuli jako o parket, Bruklin se odlepio i bez većih problema priveo meč kraju. Od Durantovih pogodaka sa penala počela je serija 20:4 kojom je Bruklin stigao do kapitalnih 16 poena više (95:79) na kraju treće deonice posle čega se držala stabilna distanca sve do kraja kada su Hoksi ublažili poraz sa četiri uzastopna poena posle penala... Durant je niz otvorio sa osam uzastopnih poena i već tada je moglo da se oseti da gosti nemaju kapacitet da odgovore istom merom, bar ne bez nekih individualnih rešenja vodećih igrača, što je na kraju izastalo.

Hoksima je ovo treći poraz u poslednje četiri utakmice, dok su Netsi vezali treću recku.