Košarkaši dva tima (©ABA LIGA – Borac / Duško Radišić)

Igokea na +27 u Čačku: Tanaskovićeva partija sezone, Jošilo i Đorđević ga pratili u stopu

Vreme čitanja: 3min | ned. 02.01.22. | 16:20

Ubedljiv trijumf sastava Dragana Bajića, treći uzastopni za ostanak u plej-of zoni

Nova godina, navike stare. Nema meča između Igokee i Borca koji nije pripao ekipi iz Laktaša. To se nije promenilo ni posle današnjeg, premijernog meča regionalne košarkaške lige u 2022. godini. Igokea se lepo gostila u Čačku i ostvarila pobedu sa 27 poena razlike kojom nastavlja da vrši pritisak na krug ekipa sa po deset recki (Partizan, Budućnost, FMP) i traži svoje mesto u plej-of zoni – 88:61 (21:11, 18:17, 25:16, 24:17).

Utakmicu u Dvorani kraj Morave po dobrom pamtiće Nikola Tanasković. Mladi krilni centar Igokee odigrao je partiju sezone i nagovestio uspon forme kojim bi mogao da dobije veći kontinuitet i minutažu kakvu dosad nije imao. Za bezmalo 22 minuta na terenu izjednačio je rekord karijere sa 12 poena, a samo dva skoka nedostajala su mu za dabl-dabl, što mu je ujedno i najbolji učinak u ovoj statističkoj koloni. Indeks korisnosti 18 mu je takođe rekord dosadašnje karijere u ABA ligi.

Osetili su Tanaskovića saigrači i struka na klupi - Dragan Bajić nije vodio ekipu - i nisu želeli da mu kvare momenat, a imao je i odličnu podršku još dva srpska košarkaša – Marko Jošilo je ubacio još 12 poena uz četiri skoka, tri asistencije i dve ukradene lopte, dok je Stefan Đorđević imao 10 poena, šest uhvaćenih i dve podeljene lopte. Prvi strelac utakmice bio je ipak Antabija Voler sa 16 poena (6/8 iz igre, 3/5 za tri).

Igokea je utakmicu otvorila sa velikom željkom da dođe do treće uzastopne pobede, osme u takmičenju. Posle uvodna četiri minuta na semaforu je stajalo 5:4 u korist gostiju, a od tada Igokea je serijom 16:5 otišla do prve dvocifrene prednosti koja je najavila konačni rasplet. Igrači Marka Marinovića borili su se koliko su mnogi, ali su brzo položili oružje. Poslednji put Borac je bio u skoro pa ravnopravnoj poziciji kod rezultata 25:21 za Igokeu, zatim je usledio veliki pad. Igokea je postigla narednih deset poena i do kraja utakmice više nije ispuštala dvocifrenu prednost!

U trećoj deonici je domaćinu pretio tragičan ishod. Igokea je posle 39:30 za samo nekoliko minuta stigla do 55:30 posle čega je utakmica bila rešena. Ekipa iz Laktaša želela je da ode i na preko 30 razlike, ali su Marinovićevi izabranici nekako uspeli da zaustave taj veliki nalet rivala i posle serije 20:2 povratili malu dozu samopouzdanja. Ipak, ni tada se nije moglo previše. Minus je spušten do 15 poena (54:69) i to je bilo to. Igokea je do kraja držala konce u svojim rukama i ostvarila zasluženo ubedljiv trijumf. Zasluženo jer je dominirala u skoku (38-25) uz čak 12 ofanzivnih skokova, dok je napad funkcionisao gotovo besprekorno. Na 88 poena izdeljeno je čak 26 asistencija! Od toga za 10 trojki i 52,6 odsto uspešnosti, što je savršeno zamaskiralo čak devet promašenih slobodnih bacanja i 18 izgubljenih lopti. Igokea je takođe nadigrala Borac u reketu sa 40 poena u neposrednoj blizini koša. Poređenja radi, Borac je iz iste zone dao samo 18 poena.

Kod domaćina najefikasniji bio je Sava Lešić sa 13 poena, uz četiri skoka. Poen manje dao je Duda Sanadze, dok je dvocifren bio još Marko Pecarski sa 11 poena i pet skokova. Borcu je ovo četvrti poraz zaredom, deseti u sezoni.