Adetokunbo (AFP)

Indijana oduvala Čikago, Baksi oborili rekord, Adetokunbo blizu tripl-dabla

Vreme čitanja: 3min | uto. 23.11.21. | 04:40

Sabonis kažnjavao Bulse ispod obruča

Zbog problema sa povredama i izostancima zbog korone, Čikago je oslabljen ispod obruča, a to je Indijana znala da iskoristi. Došli su Pejsersi u Vetroviti grad i oduvali protivnika - 77:109. Koliko se Čikago mučio pokazuje i broj postignutih poena. Pojedine NBA ekipe do cifre od 77 poena stignu maltene za poluvreme.

Da će ovakav ishod biti videlo se u prvoj četvrtini koju je Indijana dobila sa 31:16 i posle toga je odrađivala posao.

Najzaslužniji za ovakav rezultat bili su Domantas Sabonis sa 21 poenom i 11 skokova, kao i Brogdon sa 16 poena, dok je Holidej dodao 14, a Levert 12 poena koliko je ubacio i Majls Tarner.

Treba reći da je minutažu dobio i bivši košarkaš Mege Marko Simonović i da je sedam minuta na parketu iskoristio da upiše prvi NBA poen. Simonović je dobijao minutažu u predsezon, ali u zvaničnim mečevima ovo je bio prvi put da može da pokaže šta zna. Na kraju poslednje deonice iskoristio je slobodno bacanje i "otvorio račun".

Na ovako veliku razliku uticala je i brza igra Indijane koja je stizala do poena u brzim napadima i kontrama, a u prvom poluvremenu Pejsersi su dali 14 poena iz kontri.

Koliko je Indijana bila ubedljiva u Čikagu, toliko je šampion Milvoki pokazao snagu protiv Orlanda - 123:92.

Da domaćin nije povukao ručnu u poslednjoj četvrtini, smešio se Medžiku još ubedljiviji poraz. Baksi su za poluvreme ubacili čak 77 poena i tako jasno stavili do znanja i dali odgovor na pitanje - "ko je glavni".

Sa takvom eksplozijom Baksi su napravili najveću prednost na poluvremenu u istoriji franšize. Vodili su s 77:36. Ko god da je ušao u igru - poentirao je.

Mogu Baksi da budu prezadovoljni činjenicom da su ubedljivo pobedili, ali da je to bio timski poduhvat što se vidi po tome kako su široko raspoređeni poeni.

Holidej je upisao 18, Konoton 17, Alen 14, Nvora 14, Portis 13 uz 11 skokova. Janis Adetokunbo je završio duel sa 12 poena, devet asistencija i osam skokova. Nije bio daleko od tripl-dabla.

Baksi su na ovaj način vezali četiri pobede i ponovo pokazuju da će i ove sezone napasti titulu, odnosno da će je braniti. Imali su probleme na startu sezone, ali na to su uticale i povrede. Sada izgleda da sve leže na svoje.