Mikel Bridžis i Kajri Irving (©AFP)

Irving sa 21 poenom u poslednjoj četvrtini umalo okrenuo Sanse; Embid zatrpao koš Portlanda

Vreme čitanja: 3min | pet. 20.01.23. | 06:53

Finiks se igrao sa živcima navijača i pobedom, Trejlblejzersi sve dalje od plej-of zone

Meč između Finiksa i Bruklina bio je zapravo duel ekipa bez svojih najboljih igrača. Sansi još ne mogu da se sastave nakon povreda Devina Bukera, Krisa Pola, Kamerona Pejna i Lendrija Šemeta, dok su Netsi bez Kevina Durenta kao zmija bez glave…

Sansi su uspeli da “preseku” novu seriju poraza jer su bili za nijansu bolji od rivala koji definitivno ne ume da se snađe bez Durenta pošto je izgubio i četvrtu utakmicu zaredom - 117:112 (35:29, 30:22, 29:23, 23:38).

Pretilo je da Sansi u svom Futprint Centru možda čak i deklasiraju goste sa Istočne obale, ali su to sprečili Kajri Irving i Nik Klekston posle dobrih napadačkih rola u poslednjoj četvrtini. Posebno se istakao jedan od najboljih plejmejkera današnjice, pošto je 21 od Bruklinovih 38 poena ubacio u tih 12 minuta na kraju, čime je drastično ublažio poraz. Drastično, jer je Finiks u trećoj četvrtini imao i 24 poena više, a na startu poslednje četvrtine razlika je ostala na više od 20 poena… I ne samo što je ublažio, nego je umalo napravio senzacionalni zaokret!

Njegova trojka na 11,5 sekundi do kraja dovela je Bruklin na tri poena zaostatka (113:110), Demion Li i Mikel Bridžis bili su polovični sa crte, dok je Nik Klekston doveo Netse na samo dva poena zaostatka. Međutim, na 6,6 sekundi do kraja Klekston je fauliran za dva slobodna bacanja i on ih nije iskoristio! Usledio je brzi faul nadm Džonsonom koji je ovog puta bio potpuno siguran i tako obezbedio trijumf.

Ušla je voda u uši domaćinu, nizali su se prazni minuti bez ikakvih konkretnih dešavanja na protivničkoj polovini, ali je izbegnuta drama u poslednji čas. Za to su se pobrinuli Mikel Bridžis i Deandre Ejton, s tim da su ih pogocima sa penala ispratili Demion Li i Kem Džonson. Možda bi završnica bila i neizvesnija, da Netsi nisu ušli u trominutni post, odnosno niz u kojem nisu mogli da ubace ništa iz igre, sve do trojke Seta Karija na 53 sekunde pre kraja. Finiks je tada bio na 111:107, a pobedu je osigurao Džonson sa crte, iako je Irving bio uporan da izrežira senzaciju.

Pobednički sastav predvodio je Bridžis sa 28 poena i devet asistencija. Deandre Ejton dominirao je reketima sa 24 poena i 14 skokova, dok je Džonson imao 19 poena. Irving je susret završio sa 30 poena i po sedam uhvaćenih i podeljenih lopti. Klekston je dopisao 20 poena i 10 skokova.

Filadelfija je bila bolja od Portlanda kao gost sa 105:95 (26:14, 31:20, 22:31, 26:30) zahvaljujući novoj odličnoj partiji Džoela Embida. Kamerunac je meč završio sa 32 poena, devet skokova i dve asistencije, dok je Džejms Harden upisao novi tripl-dabl sa 16 poena, 14 dodavanja i 10 uhvaćenih lopti. Kod domaćina najbolji su bili Demijan Lilard sa 25 poena i 11 asistencija (6/21 iz igre, 3/13 za tri) i Džerami Grent sa 24 poena.

Gosti su rano stekli dvocifrenu razliku, koja je do poluvremena iznosila i 25, a tokom trećeg kvartala i 26 poena. Uspeli su Siksersi do kraja da zadrže prednost, mada su mogli i lakše do pobede. No, zadržali su korak sa Milvokijem i Bostonom...