
Kako je Majk Džejms mogao da završi kod Jokića u Denveru
Vreme čitanja: 1min | pet. 14.05.21. | 16:26
Posle odlaska iz CSKA, Amerikanac imao opciju da ode u redove Nagetsa
Na leto 2020. godine Majk Džejms je potpisao ugovor na tri godine sa CSKA i tako postao jedan od najplaćenijih igrača u Evroligi. Ove sezone je na 27 mečeva u Evroligi, kao član CSKA, imao prosek od 19,3 poena, 3,2 skoka i 5,7 asistencija provodeći 31,2 minuta na parketu.
Posle rastanka sa Armejcima, kako piše Eurohoops, mogao je čak da pojača Denver Nikole Jokića. Krajem marta Itudis je suspendovao Džejmsa, a on se vratio u SAD sa idejom da potraži ugovor u NBA ligi.
Izabrane vesti
Pošto nema agenta u SAD, Džejms se okrenuo Mou Smitu, koji je uključen u košarkaški menadžment i poseduje dobre veze u NBA ligi. Kada se Džejms vratio iz Evrope u SAD, Denverov skaut Džo Koneli, kontaktirao je Smita i izrazio interesovanje za Džejmsa.
"Denver je želeo Džejmsa. Džo Koneli me je zvao, probao je da završi posao", rekao je Smit Eurohupsu. Tako je Džejms iz CSKA i saradnje sa Nikolom Milutinovim mogao u Denver da sarađuje sa Nikolom Jokićem.
U isto vreme i Bruklin se pojavio kao opcija za Džejmsa. Smit je bio na vezi sa bivšim košarkašem CSKA, Džej Ar Holdenom.
Bruklin je ušao jako u priču i preuzeo Džejmsa ispred Denvera.
"Džejms bi završio u Denveru da Netsi nisu ušli tako jako u priču", objasnio je Smit.
Džejms je potom potpisao dva puta ugovor na 10 dana, pre nego što se dogovorio sa Bruklinom do kraja sezone.