""
""

Konačno proradili Čačani: Prva pobeda Borca u sezoni

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.10.14. | 21:17

Meč prelomljen već u drugoj deonici, kada su domaći stigli do osetnijeg vođstva i dražali ga praktično do kraja meča - 64:56

Pojačani Đorđem Mićićem košarkaši čačanskog Borca savladali su Napredak i posle dva startna poraza uknjižili prvi trijumf u Košarkaškoj ligi Srbije. Najefikasniji kod domaćih bio je Ilija Cvetković sa 15 poena, a dvocifreni učinak imao je još i Tresač - 64:56 (16:14, 28:17, 11:9, 9:16).

Na početku utakmice ekipe su se naizmenično smenjivale u vođstvu.Čačani su trojkama  pokušavali da reše napade, ali im to nije polazilo za rukom. Trener Bojić je u finišu prve četvrtine izmenio veći deo petorke i šansu dao Tresaču, Cvetkoviću i Mićiću. Prvi kvartal završen je rezultatom 16:14.

Sredinom druge deonice domaći su napravili seriju 10:2 i stigli do prve dvocifrene prednosti (26:16). Gosti su uzvratili serijom od 5:0. Ipak, izabranici Raška Bojića su održavali desetak poena prednosti. Do odlaska na odmor Prolović je postigao trojku za suficit Borca od 13 poena.

Najefikasniji u prvih 20 minuta bio je Cvetković sa 13 poena, domaći su ubeležili pet trojki, gosti dve, ali su bili bolji u skoku, 19, četiri više od domaćih.

Obe ekipe postigle su malo poena u trećoj četvrtini. Ipak, Čačani su održavali dvocifrenu razliku. Pred poslednji kvartal Borac je imao 15 poena viška (55:40).

U poslednjem kvartalu razigrali su se Kruševljani koji su smanjili deficit na sedam poena 55:48.  Maravić je zaradio peti faul pa je za njega utakmica bila završena.Čačani čak pet minuta nisu postigli koš, ali su poenima Mićića i Tresača ponovo stigli do dvocifrene prednosti, 61:50. U poslednja dva  minuta Borac je imao 14 poena viška pa je pitanje pobednika bilo rešeno, a šansu su dobili mlađi igrači.

U narednom kolu Borac gostuje Tamišu uz prenos RTS-a.

BORAC - NAPREDAK 64:56
/16:14, 28:17, 11:9, 9:16/

Dvorana Borca; Gledalaca: 1 200; Sudije: Mrdak, Milovanović, Stošović

BORAC: Dumić 2, Prolović 9, Matić 6, Knežević 2, Čarapić 4, Mitrović 4, Tresač 12, Popović, Kojić 2, Cvetkovič 15, Maravić 2, Mićić 6.

NAPREDAK:Simić 4, Vukićević, Mijajlović 4, Đokoić, Raičević, Bogdanović 2, Milojević 4, Mandić 13, Milinčić 11, Đorđević 10, Pavlović 7, Beloica 1.

(FOTO: MN press)