Letonska haubica pokosila Pistonse: Seltiksi ekipa sa najviše pobeda i najmanje poraza u NBA ligi

Vreme čitanja: 2min | pet. 29.12.23. | 04:44

Kristaps Porzingis postigao 35 poena u slavlju Bostona nad Detroitom – 128:122

Fenjeraš iz Detroita je izborio produžetak u Bostonu, ali nije imao snage da zaustavi Seltikse da se osamostale na čelu Istočne konferencije NBA lige – 128:122 (108:108, 47:66).

Pistonsi imaju mnogo razloga da žale, s obzirom da sun a poluvremenu imali velikih +19 (66:47), ali su od finiša treće četvrtine upali u šutersku mašinu domaćina, pa je poraz praktično bio neminovan. Bojan Bogdanović je pet minuta pre kraja izborio produžetak, ali je tamo daleko raspoloženiji bio domaćin.

Najzaslužniji za slavlje Seltiksa bio je Kristaps Porzingis, koji je postigao 35 poena, uz osam skokova, dok je četiri manje postigao Džejson Tejtum, ali uz 10 asistencija. Isti broj poena kod gostiju ubacio je i Kejd Kaningem.

Boston je trenutno ekipa sa najviše pobeda (24) u čitavoj ligi, ali i najmanje poraza (6), pa joj u ovom trentku u leđa gleda Milvoki sa skorom 23-8.

Indijana je furioznom igrom u završnici meča došla do prilično ubedljive pobede u Čikagu (120:104), a najistaknutiji u redovima domaćeg tima bio je Tajris Halibarton, koji je ostvario čudesan dabl-dabl od 21 poena i 20 aistencija. Odlični plejmejker Pejsersa postigao je tri trojke u poslednjoj četvrtini, a broj asistencija koji je napravio večeras zvaničan su mu record karijere. Najefikasniji kod gostiju bio je Majls Tarner sa 24 poena, dok je kod domaćina Patrik Vilijams ubacio 22, a Damarkus Derozan 21 poen.

Brendon Ingram je postigao 26. poena u pobedi Nju Orleansa nad Jutom (112:105). Gosti su u svojim redovima imali raspoložene Kolina Sekstona (26 poena) i Laurija Markanena (24), koji su ubacilo gotovo polovinu poena svog tima, ali je ostatak ekipe bio ispod željenog nivoa. U domaćem sastavu vrlo raspoloženi su bili Si DŽej Mekolum (22 poena) i Zion Vilijamson (21), što je bilo dovoljno da se održi sigurna prednost u poslednjoj deonici.