Lojd i Džejms (©Starsport)

Lundbergu zadrhtala ruka, Monako slavio u Bolonji

Vreme čitanja: 2min | pet. 09.02.24. | 22:46

Barsa očekivano pregazila Albu – 93:77

Briljirao je Ife Lundberg u dve utakmice protiv Partizana, izgledao na terenu kao as kojeg je nemoguće zaustaviti. Ali, ni njemu nije, što bi rekao naš narod, baš svaki dan Božić...

Danski košarkaš večeras je tragičar u porazu Virtusa od Monaka u Bolonji (78:81), jer je u poslednjih 50 sekundi tri puta šutirao za tri poena i sva tri puta promašio. To je bilo dovoljno gostima da poenima Lojda, Brauna i Žatea sa linije penala odbrane vođstvo i odnesu vrednu pobedu u Kneževinu.

Monako je potpuno zasluženo dobio meč protiv Virtusa, pošto je vodio gotovo sve vreme utakmice. Tek u poslednjoj četvrtini Italijani su uspeli da se vrate, čak i da povedu malom razlikom (76:74), najviše zahvaljujući raspoloženom Šengeliji.

Međutim, imao je Monako više raspoloženih igrača večeras, a prednjačio je tandem Džordan Lojd, koji je ubacio 24 i Majk Džejms, koji je postigao 21 poen. U dramatičnoj završnici meča nisu gosti bežali od odgovornosti, više igrača je išlo na liniju penala, čak je većina promašila po jedno bacanje, ali je zakazao šut Lundbergu i Monako je odneo pobedu iz Bolonje.

Tim Saše Obradovića skinuo je Virtus sa trećeg mesta tabele i vodiće se žestoka borba za poziciju broj tri do kraja.

U Barseloni nije bilo ni naznaka iznenađenju. Slabašna Alba se nekako držala do poluvremena (51:39), ali je u nastavku pregažena. Na kraju treće četvrtine bilo je 80:51, pa su Katalonci spustili gas u poslednjoj deonici, što su Nemci iskoristili da poraz učine podnošljivijim – 93:77.

Ernangomez je sa 18 poena predvodio Barsu do pobede, pratio ga je Jokubaitis sa 13, dok je Kalinić ubacio devet poena.