(©Mega MIS/Ivica Veselinov)

Mega nije zaustavila Božića, ali Zadar jeste: Pešić gledao pobedu Baraćevih klinaca na NBGD-u

Vreme čitanja: 3min | pon. 23.01.23. | 22:01

Srpski klub vezao treći trijumf u regionalnom takmičenju - 80:77

Još jedna velika pobeda Mege u regionalnom takmičenju. Posle FMP-a i Igokee, ekipa Marka Baraća je upisala treći vezani trijumf protiv Zadra - 80:77 (24:20, 16:18, 17:20, 23:19). Bilo je vrlo uzbudljivo u Hali Sportova Ranko Žeravica, dominirao je Luka Božić u dresu gostujućeg tima, ali su posle dramatične završnice bodovi ostali domaćima.

Božić je završio meč sa 26 poena, šutirao je za dva 8-3, za tri 6-3, sa linije slobodnih bacanja 12-11. Ostvario je dabl-dabl učinak, jer je imao i deset uhvaćenih lopti (indeks 37). Da je upisao još tri asistencije - imao je sedam - mogao bi da se pohvali tripl-dabl učinkom. Proveo je na terenu više od 36 minuta... Međutim, ni ovakva njegova partija nije bila dovoljna protiv momaka u roze dresovima, za razliku od prethodnog međusobnog obračuna. Sredinom oktobra prošle godine Luka je upravo protiv Mege prikazao najbolju partiju u karijeri - 33 poena, 13 skokova, osam asistencija, indeks 51.

Kada je Jordano večeras doneo prednost 68:60 šest minuta pre kraja susreta, činilo se da mnogo veće šanse za trijumf imaju gosti. Ipak, nisu to mislili i igrači Mege. Odlučili su da krenu na sve ili ništa, a znali su da je za njih najbolje da ubace nekoliko šuteva iz daljine i tako se približe protivniku. Dao je trojku Rori, potom i Cerovina, a onda i Kazalon. Za čas je pitanje pobednika ponovo bilo potpuno otvoreno.

Božić je video da nema šale, pogodio za tri i doneo Zadru vođstvo - 75:71. Posle njegovog pogotka iz daljine ostalo je još tri i po minuta na semaforu. Rudan je potom smanjio zaostatak, a Uskoković pogodio iza linije 6,75m za potpuni preokret - 76:75.

Nisu gosti tada više znali šta ih je snašlo i kako su uspeli da ispuste lepu prednost. Mega je bila u naletu - Uskoković, Rori i Kazalon su povećali prednost, a Luki Božiću je preostalo samo da postavi konačan rezultat.

U pobedničkom sastavu najzapaženiji je bio Rudan sa dabl-dabl učinkom - 16 poena, 13 skokova. Kazalon je ubacio 11 poena, a Đurišić i Grbović su doprineli sa po deset. Kod poraženih Božića je najbolje ispratio Jordano - 18 poena. Drežnjak je upisao deset, a Arijan Lakić osam, uz po pet skokova i asistencija.

Mega posle 16. kola ima učinak od šest pobeda i 10 poraza, a u narednoj rundi će gostovati Ciboni. Zadar je do sada ostvario polovičan skor 8-8, koji će pokušati da popravi u petak kada će mu u goste doći Borac iz Čačka.