Mevsi lagano, Dončić 21; Bulsi izrešetali Hjuston (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | uto. 23.02.21. | 05:15

Dalas se vraća u borbu za TOP 8

Važnu pobedu ostvario je Dalas u sudaru sa jednim od glavnih konkurenata za TOP 8 u Zapadnoj konferenciji. Memfis ima nešto bolji učinak od Mevsa, no noćas nije imao nikakve šanse protiv Luke Dončiča i drugova - 102:92.

Domaćin je već u prvoj deonici, u ranoj fazi meča, došao do dvocifrene prednosti (15:5) i istu će zadržati do samog kraja. Nijednom se Grizliji nisu spustili ispod deset razlike. Štaviše, tokom druge četvrtine "najtoplije" im je bilo na -14, a tokom treće na minus -17. Pitanje pobednika nije se postavljalo nijednog momenta.

Memfis je veoma loše šutirao iz daljine (6/31 za tri poena), dok je Dalas sa klupe dobio čak 52 koša. Najviše od najefikasnijeg igrača na meču Tima Hardavaja (29 poena, za tri 7/11), odnosno od Džejelena Bransona (19).

Luka Dončić nije blistao kako ume. Brojao je do 21 (3/10 za tri) i na to dodao sedam skokova, te pet asistencija. Džoš Ričardson zaustavio se na 17.

Boban Marjanović nije dobio šansu...

Hjuston je nastavio da niže poraze, a Čikago da popravlja šanse da se nađe u plej-ofu. Bulsi su protiv Rokitsa ostvarili četvrtu pobedu u poslednjih pet utakmica (120:100) i došli na isti broj pobeda kao osmoplasirani tim Istočne konferencije - Šarlot.

Čikago je bio mnogo bolji tokom čitavog meča. Domaći su imali prednost samo u dva navrata (jednom u prvoj i jednom udrugoj deonici), a Bulsi su pitanje pobednika definitivno rešili sredinom treće deonice, kada su prvo serijom 10:2, pa onda 14:2, otišli na ogromnih +31 (98:67).

Gosti su odlično šutirali sa distance, pre svih Kobi Vajt (4/7 za tri) i Zek Lavin (4/6). Bulsi su na kraju imali preko 40 odsto za tri poena... Vajt je bio najefikasniji kod pobednika sa 24 poena, na šta je dodao i deset skokova. Lavin je ubacio poen manje, a Vendel Karter 18.

Na drugoj strani najbolji je bio David Envaba - 22 koša.

REZULTATI

Kakva završnica u Stejples centru... Los Anđeles Lejkersi uspeli su da prokockaju ogromnu prednost u sudaru sa Vašington Vizardsima, omogućivši tako Juti da se dodatno odlepi na vrhu Zapadne konferencije - 124:127.

Preživeli su domaći nekako finiš meča, uspeli da obezbede dodatnih pet minuta, ali onda je pravda ipak zadovoljena. Sjajni Vizardsi predvođeni Raselom Vestbrukom i Bredlijem Bilom stigli su do novog trijumfa koji im povećava šanse da dođu do plej-ofa.

Imali su Lejkersi dvocifrenu razliku već u prvoj četvrtini. Tokom druge i treće deonice išli i do +17, međutim Vašington je uspeo da se vrati i u završnici čak stvori ozbiljnu zalihu - 102:94. Izgledalo je u jednom momentu da Jezeraši gube dobijenu utakmicu, no Lebron Džejms je onda uzeo stvari u svoje ruke.

Finiš je bio veoma uzbudljiv. Deni Avdija pogodio je trojku za 114:111 na 50 sekundi do kraja. Džejms smanjio dvojkom "na silu", pod košem, da bi Rasel Vestbruk promašio veoma važno bacanje u narednom napadu. Lebron je devet sekundi pre kraja izjednačio uz faul (115:115), ali kako je dodatni penal promašio ostavio je šansu Vizardsima da u poslednjem napadu dođu do pobede.

Akcija je bila za Bredlija Bila - ne baš sjajna - šut je išao preko ruke i... Ništa. Produžetak.

Bez obzira na taj promašaj Bila gosti su psihološki bolje stajali. Bolje su ušli u dodatnih pet minuta i odmah poveli. Lejkersi su samo jednom bili u egalu (117:117), uglavnom su zaostajali četiri poena. Ključne poene postigao je Rasel Vestbruk. Išao je na prodor na 14 sekundi do kraja, pogodio, dobio i faul.

Mada je slobodno bacanje ponovo promašio Rasa možemo smatrati junakom, jer Lejkersi nisu mogli do novog produžetka. Promašio je Džejms, onda i Kajl Kuzma i to je bilo to.

Vestbruku je jedna asistencija nedostajala za tripl-dabl. Meč je završio sa 32 poena, 14 skokova i devet asistencija. Iz igre je šutirao 13/25. Bredli Bil ubacio je poen manje, Rui Hašimura zaustavio se na 15, a Robin Lopez na 13.

U poraženom sastavu Džejms 31 (13 asistencija i devet skokova), Montrezl Harel 26, Kaldvel Poup 21.