©Star Sport
©Star Sport

Milano je mesto Barsinog posrtanja, treće mesto je najviši domet Katalonaca

Vreme čitanja: 2min | pet. 07.04.23. | 22:46

Ekipa Šarunasa Jasikevičujusa lagano položila oružje u Mediolanum Forumu - 76:84

Barselona je u Milano stigla sa sjajnom serijom od četiri uzastopne pobede u Evroligi, uz mogućnost da u slučaju još jedne uđe u borbu za prvo mesto u poslednjem kolu. Međutim, večeras je ekipa Šarunasa Jasikevičijusa ostala bez mogućnosti da se nađe na prva dva mesta, pošto je u bez većih problema poražena Mediolanum Forumu, bez obzira na rezultate u poslednjoj rundi - 76:84.

Katalonci su imali veikih prbolema sa šutom tokom čitave utakmice. U drugoj i trećoj četvrtini su ubacili ukupno 27 poena, a samo u četvrtoj 28. Ipak, tada je već bilo prekasno da se bilo šta promeni, mada je došlo i do opuštanja kada je u pitanju domaća odbrana, s ozbirom na to da je Olimpija imala više nego sigurnu prednost.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Šabaz Nejpir, koji je ubacio 18 poena za 21 minut prveden na parketu. Bili Beron je postigao 12, a Nikolo Meli 11. Kod indisponiranih Katalonaca najefikasniji je bio Kajl Kjurik sa 17 poena, dok su Laprovitola i Tobi postigli po 12.

Barselona je u prednosti bila samo krajem prve i početkom druge četvrtine, dok je domaćin dvocifrenu zalihu stekao u poslednjim trenucima trećeg perioda i prilično sigurno je održavao do kraja utakmice.

Katalonci imaju lošiji skor od Olimpijakosa i Real Madrida, pa su stoga i ostali bez mogućnosti da se bore za prva dva mesta, pošto imaju slabiji međusobni skor od oba tima. Sa druge strane, gotovo su sigurni na trećem mestu zahvaljujući boljem skoru od Monaka, a pre svega ukoliko savlada Valensiju na svom parketu.