Minesota izjednačila u seriji protiv Memfisa: Tauns pokvario planove Grizlisa

Vreme čitanja: 1min | ned. 24.04.22. | 07:01

Domaćin uspeo da održi korak u uzbudljivoj završnici (119:118)

Košarkaši Minesote uspeli su da zabeleže prvu pobedu na domaćem terenu u seriji protiv Memfisa (119:118) i da izjednače rezultat pred povratak na teren Grizlisa.

Iako je utakmica protekla u neizvesnoj i ravnopravnoj borbi, domaćin je, od završnice prve deonice do kraja utakice imao prednost. Memfis je uspevao uz određene oscilacije da održi korak, te je u jednom trenutku druge četvrtine zaostajao 15 peona, ali se u četvrtoj četvrtini u potpunosti vratio u duel.

Ipak veoma raspoloženi Karl Entoni Tauns predvodio je Timbervulvse u prelomnim trenucima utakmice i sa 33 poena uz 14 skokova najzaslužniji je što se njegov tim vratio u trku. Glavnu podršku Taunsu predstavljao je Entoni Edvards koji je postigao 24 poena. Sa druge strane, najefikasniji igrač Memfisa bio je Desmond Bejn sa 34 poena uz osam trojki iz 12 pokušaja, dok mu je glavnu podršku predstavljao Dilon Bruks sa 24 poena.

Podsetimo, Minesota (130:117) je pobedom na strani ptvorila seriju nakon čega su usledile dve pobede Memfisa. Ipak, nova pobeda Timbervulvsa održala je neizvesnost, te će rivali za dva dana ponovo izaći na megdan.