""

Nema Rudija, Ljulja, Kuzmića, Dončića: Real je i takav Kralj za Valensiju

Vreme čitanja: 2min | uto. 19.12.17. | 22:38

Madriđani sigurni protiv Valensije - 91:72

Nema odavno povrđenog Ljulja, nema Ajona, Kuzmića, Rudija Fernandeza... Kada se tome doda da je zbog dve tehničke greške isključen Luka Dončić jasno je da su Madriđani bili u velikom problemu. Ali i tako desetkovani su Kraljevi za Valensiju - 91:72

Gotovo da nije bilo neizvesnosti, Valensija je pretila, ali je morala dfa potpiše kapitulaciju. I nastavi da tumara stazama rezultatske agonije, pošto su gosti zabeležili deveti uzastopni poraz.

Činilo se da će u španskom derbiju biti mnogo više neizvesnosti. Viđeno je ravnošravno prvo poluvreme, koje završeno minimalnim vođstvom domaćina. Ipak, Real je u nastavku pronašao prave koordinate, iako je bilo lišen pomoći velikih zvezda.

Razigrali su se Argentinac Kampaco i Tejlor, zatim je Džejsi Kerol počeo da ubacuje čiste šuteve. Valensija koja se dobro držala počela je da „kašljuca i pokazuje ozbiljne nedostatke. Bilo je primetno da gosti pate od manjka samopouzdanja. Njihova igra se raspala. Imali su samo raspoloženog Bojana Dubljevića. On je meč završio sa 18 poena.

Real je odličnim šutem za tri poena razmontirao rivala. Čak šest btrojki pogodili su Kraljevi u drugom poluvremenu.

Najfikasniji kod domaćina bio je Kampaco sa 14, dok su Rejes, Kerol, Tavares i Tompiks dodali po 12.