"Dragan Labović"

Evrokup: Oktobar slavio u Rumuniji, tandem Amerikanaca ukrao nadu Partizanu!

Vreme čitanja: 2min | sre. 19.11.14. | 21:14

Krasni Oktobar je predvođen Romeom Trevisom i Rendijem Kalpeperom deklasirao Asesoft- 96:69, dok je Banvit slavio protiv Hapoela u Jerusalimu- 82:78

Dragan Labović

Crno-belima ostala samo teorija! Krasni Oktobar pobedio je Asesoft na gostovanju- 96:79 i tako došao do treće pobede što je čak dve više od Partizana. Banvit je bio bolji od Hapoela u Jerusalimu- 82:78 i Izraelci ostaju na deobi poslednjeg mesta sa ekipom Duška Vujoševića.

Rumuni su bili bolji u prvoj deonici (26:20), ali je nakon uvodnih deset minuta na terenu dominirao gostujući sastav. U drugom i trećem kvartalu Krasni Oktobar je odigrao fantastično i stvorio je razliku od 16 poena pred start poslednje četvrtine u kojoj je rutinski potvrdio pobedu- 96:79.

Ruse je do pobede predvodio Romeo Trevis koji je zabeležio 25 poena i 12 skokova, dok je nesuđeno pojačanje Partizana Rendi Kalpeper dodao dva poena manje. Kod domaćina bolji od ostalih bio je Alhadži Mohamed sa 19 pogodaka, Džarvis Hejz ubacio je 12, dok je srpski internacionalac Dragan Labović postigao devet poena.

Ovim trijumfom tim iz Volgograda došao je do svoje treće pobede i nalazi se na deobi trećeg mesta u grupi upravo sa večerašnjim rivalima. Ishod utakmice nikako ne ide na ruku košarkašima Partizana s obzirom na to da im sada konkurenti za prolaz u narednu rundu beže po dve pobede, a samo je četiri kola ostalo do kraja prve faze. Vujoševićeva ekipa će sada zavisiti od drugih, pošto im ni sve pobede do kraja ne garantuju prolaz među najbolja 32 tima u Evrokupu.

Čak Dejvis najefikasniji u pobedi Banvita

Hapoel i Banvit, s druge strane, vodili su veliku borbu tokom čitavog meča u Izraelu i nakon prvog poluvremena na snazi je bio potpuni rezultatski egal- 39:39. Tim iz Jerusalima bio je nešto bolji u trećoj četvrtini koju su dobili sa četiri poena razlike, ali Banvit na početku odlučujućeg kvartala pravi seriju 8:0 čime je prelomio meč u svoju korist- 82:78.

Najzaslužniji za pobedu turske ekipe bio je Erl Rouland sa 19 poena i sedam asistencija, dok je Čak Dejvis ubacio poen više. U timu Hapoela najbolji je bio Brejsi Rajt sa 21 poenom, a Lior Eliijahu dodao je 15 što se ispostavilo kao nedovoljno za pobedu domaćih.

Turci su petom pobedom u šest mečeva izjednačili učinak Lijetuvos Ritasa sa kojim dele prvo mesto, a Hapoel ostaje na samo jednom trijumfu i deli poslednju poziciju na tabeli sa srpskim šampionom.