""
""

Ovakvom PAOK-u je Sofo neophodan: Crno-beli poniženi i u Saratovu, Marković jedina svetla tačka

Vreme čitanja: 2min | sre. 04.11.15. | 17:07

Gosti iz Soluna su donekle ravnopravan rival bili u prvom poluvremenu, kada su uspevali da spreče opasne šuteve domaćina za tri poena, ali si potpuno pali u trećoj deonici, gde su potpuno pogubili konce u odbrani, pa je domaćin to surovo iskoristio i za 10 minuta rešio meč - 90:68

Prosto zvuči neverovatno, nekima možda i malo komično, ali ovakvom PAOK-u je Sofoklis Skorcanitis neophodan. Ekipa iz Soluna vezala je i šesti poraz u svim takmičenjima, treći u Evrokupu, a ovoga puta prosto je demolirana u Saratovu od domaćeg Avtodora - 90:68 (18:20, 23:18, 31:15, 18:15).

Gosti iz Soluna su donekle ravnopravan rival bili u prvom poluvremenu, kada su uspevali da spreče opasne šuteve domaćina za tri poena, ali si potpuno pali u trećoj deonici, gde su potpuno pogubili konce u odbrani, pa je domaćin to surovo iskoristio i za 10 minuta rešio meč.

Izuzetno dominantan pod obručima bio je iskusni američki centar Trevis Peterson, koji je utakmicu završio sa 23 postignuta poena, osam uhvaćenih lopti, ali i fenomenalnim procentom šuta za tri poena (5/7). Njega je u stopu pratio i Džef Bruks, drugi najkorisniji igrač ovog tima. Odlično krilo je ubcilo 16 poena i sakupilo sedam lopti pod obručima, dok je za organizaciju igre bio zadužen Džeremi Čapel, koji je pored 10 ubačenih poena imao i osam asistencija, odnosno 11 uhvaćenih lopti.

Jedina svetla tačka u PAOK-u bio je Nikola Marković. Nekadašnji krilni centar FMP Železnika, Crvene zvezde i Vojvodine bio je gotovo nepogrešiv, ali mu je nedostajala podrška ostatka ekipe. On je ubacio ukupno 22 poena (8/10 za dva) i imao pet skokova i četiri asistencije. Milenko Tepić je postigao svega četiri poena, a tek jedan više Uroš Duvnjak.

PAOK je u ovom meču imao 10 igrača u rosteru, pa se očekuje da tek u narednim nedeljama kompletira sastav i konačno počne da pruža znatno bolje partije.