Košarkaši Fenera (©Star Sport)

Ovo se ne pamti, Fenerbahče urnisao Efes sa 42 razlike!

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.06.23. | 19:29

Ovo je ujedno i najubedljivija pobeda šampiona Evrope iz 2017. nad gradskim rivalom

Nezapamćeni start polufinala turskog prvenstva – Fenerbahče je urnisao Efes sa 42 razlike za 1-0 u seriji – 108:66 (23:17, 28:20, 26:17, 31:12)!

Ekipa Dimitrisa Itudisa zabeležila je rekordnu pobedu nad gradskim rivalom i popravila prethodni koji je iznosio 39 poena (96:57) u duelu iz 28. kola prvenstva 2017. godine.

Sjajno su odigrali košarkaši Fenera, ali je Efes izgledao užasno loše na parketu, tromo i neorganizovano, što je drastično uticalo da konačni ishod bude ovakav... U domaćim redovima svih desetorica igrača na raspolaganju imali su bar po pet poena, dok je Džonatan Motli bio najefikasniji sa 18 poena. Pratio ga je Najdžel Hejs Dejvis sa 15 poena (4/6 za tri), a ono što je nesumnjivo doprinelo ovakvom raspletu jesu Fenerove trojke, tačnije 17 pogodaka iz 31 pokušaja!

-------------------------

FENEROVE NAJUBEDLJIVIJE POBEDE NAD EFESOM

Fenerbahče – Anadolu Efes : 108:66 (2022/23)

Fenerbahče – Anadolu Efes: 96:57 (2016/17)

Fenerbahče – Anadolu Efes: 82:52 (2006/07)

Fenerbahče – Anadolu Efes: 100:74 (2017/18)

Fenerbahče – Anadolu Efes: 101:79 (2015/16)

Marko Gudurić nije imao napadački svoju utakmicu pošto je za bezmalo 24 minuta imao pet poena uz 1/5 iz igre, ali je dopisao osam skokova uz pet asistencija. Ni Vasilije Micić se nije proslavio, odigrao je nešto više od 20 minuta i imao 10 poena (4/11 iz igre, 1/5 za tri). Ilajdža Brajant istakoa se kod Efesa sa 13 poena i 10 skokova, dok su i Šejn Larkin i Vil Klajburn odigrali ispod standarda sa devet poena i četiri dodavanja, odnosno četiri poena i pet uhvaćenih lopti.

Šokantno je to što je Efes bolje otvorio utakmicu i imao vođstvo, ali je domaćin serijom 13:0 stigao do devet razlike na otvaranju drugog perioda i od tada je razlika stalno rasla.

Fenerbahče je utakmicu igrao bez Karsena Edvardsa, Nemanje Bjelice, Tonjea Džekirija, Devina Bukera i Kostasa Adetokunba, dok je Efes bio bez Krisa Singltona, Tibora Plajsa, Brajanta Danstona i Amata Mbaja.

Druga utakmica serije igra se u ponedeljak, ponovo na parketu Ulker Arene. Polufinale se igra na maksimalno pet utakmica, a u drugi finalista tražiće se kroz par Turk Telekom - Karšijaka koja startuje u nedelju.