"Meta Vorld Pis u dresu Kantua"

Panda žari i pali Čizmom: Meta lomio obruč i cepao mrežice za publiku u Kantuu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 05.04.15. | 13:19

Nestašni Amerikanac po prvi put je igrao u Kantuovoj dvorani i na sjajan način se predstavio domaćoj publici u trijumfu nad Kapo D’Orlandom – 93:67

Meta Vorld Pis u dresu Kantua

Bolji debi pred domaćim navijačima Prijatelj Pandi nije mogao da zamisli! Nekadašnji as Lejkersa i Indijane odigrao je drugi meč u dresu Kantua i prvi pred tamošnjom publikom, a za razliku od prve utakmice u Italiji kada je uspeo da zaradi tehničku i bude tragičar nakon poraza u produžetku, Meta Vorld Pis je ovoga puta odigrao praktično bez greške. Kontroverzno krilo postiglo je 19 poena i sakupilo četiri skoka, te su navijači u Kantuu imali priliku da vide nekoliko fenomenalnih NBA poteza novog ljubimca u pobedi njihovog tima protiv Kapo D’Orlanda – 93:67!

Prijatelj Pandi ušao je u igru krajem prve četvrtine kada je pozdravljen aplauzima sa tribina, a ubrzo je pokazao da sve to nije došlo nezasluženo. Pogađao je trojke iz kornera, šuteve sa poludistance iz pada i – kao šlag na tortu – u nekoliko navrata prikazao je mostruozna zakucavanja. Posebno atraktivno bilo je ono na isteku prvog poluvremena kada je pokupio promašaj saigrača na obruču i "zverski" ga vratio unutra. No, ako to i liči na Metu kakvog smo do sada poznavali, ipak je uspeo da nas iznenadi pošto sa Apenina nije stigla nijedna kontroverzna priča sa ove utakmice vezana za njega. Nije bilo provokacija, verbalnih sukoba, tehničkih grešaka...

U Italiji je već zapalio čitavu javnost, a ukoliko ovako nastavi, Meta Vorld Pis bi uskoro mogao da postane idol navijača Kantua.

(FOTO: YouTube/Printscreen)