Jang i Bogdanović (AFP)

Pokuševski video Atlantinih 85 za poluvreme: Bogdanović i Tre postigli skoro polovinu poena

Vreme čitanja: 3min | čet. 31.03.22. | 04:17

Oklahoma nije imala šanse, Aleksej bio raznovrsan sa 13 poena, četiri skoka i osam asistencija

Kao jedna od najslabijih ekipa u NBA ligi, Oklahoma ne pobeđuje tako često, međutim dva trijumfa iz poslednje tri utakmice sugerisala su da bi Tanderi mogli da naprave probleme Atlanti Bogdana Bogdanovića. Ispostavilo se da domaćini ipak nisu imali čemu da se nadaju jer su dopustili rivalu da im za poluvreme ubaci čak 85 poena, te je ekipa Nejta Mekmilana na kraju slavila 118:136.

Tre Jang je bio neprikosnovena figura ovog susreta sa 41 poenom od čega 30 u prvom poluvremenu, ali zapažena izdanja zabeležili su i srpski košarkaši. Pobedi svog tima sa 20 poena doprineo je Bogdanović koji je u kombinaciji sa Jangom maltene učestvovao u polovini koševa Atlante. Odlično je nekadašnjeg košarkaša Partizana služio šut, pa je trojke gađao 4/8, a iz igre kroz obruč porvukao osam lopti iz 12 pokušaja. Na drugoj strani, Aleksej Pokuševski je bio izuzetno raznovrstan sa 13 poena, četiri skoka i čak osam asistencija.

Međutim, Jang je noćašnjom partijom zaslužio da se vratimo na njegov lik i delo i još malo proanaliziramo brojke. Igrao je manje od pola sata, ali mu je to bilo dovoljno da 26. put u karijeri prebaci brojku od 40 poena i u tom segmentu se izjednači sa Kajrijem Irvingom. Našao se plejmejker Atlante u odabranom društvu velikana koju su pre 24. rođendana najviše puta probijali četrdeseticu. Rekorder je Rik Beri (35), slede ga Bob Mekadu i Vilt Čemberlejn sa po 32 takve utakmice, a njihovi pratioci su Majkl Džordan i Lebron Džejms.

Posle ovih podataka samo može da se kaže "kapa dole" momku koji je večeras u svom stilu pogađao trojke iz logoa na centru terena.

Oklahoma je izgubila utakmicu u prvom poluvremenu pošto je već pos 12 minuta zaostajala 18 poena, a uoči velikog odmora kaskala celih 27. Domaćin se konsolidovao u nastavku, narednu deonicu odigrao u egalu, čak je i dobio sa minimalnom prdnošću (31:30), a bio je bolji i u narednoj (29:21), koju je, doduše, Jang uglavnom presedeo na klupi.

Nešto ranije, u duelu Klivlenda i Dalasa, eksplodirao je Luka Dončić. Bilo je neizvesno sve do završnice treće četvrtine u kojoj je slovenački košarkaš uz nekoliko sjajnih napadačkih rešenja odveo Meverikse do dvocifrene prednosti od koje se domaćin nije oporavio u odlučujućem kvartalu - 112:120.

Uživanje gledati kada vam Dončić na paleti ponudi sav svoj raskošan talenat - bez zadrške. Bilo je zakucavanja, trojki iz step-beka, čak je ozbiljno zbunio protivničkog centra Mouzesa Brauna, fintom nakon koje protivnik nije znao gde je lopta.

Na kraju je to bila treća uzastopna partija u kojoj je prva zvezda Dalasa prebacila brojku od 30 poena. Protiv Jute je imao 32, Lejkersima je ubacio 34, a okršaj sa Kevsima okončao je sa 35 poena, devet skokova i čak 13 asistencija.

Vodi Luka Dalas u plej-of, verovatno sa četvrte, a nije nemoguće ni sa treće pozicije za koju će se u narednih pet utakmica nadmetati sa Golden Stejtom.