.jpg.webp)
Povratak legende: Milenko Tepić preuzima mlađe kategorije Partizan Mozzart Beta
Vreme čitanja: 2min | ned. 25.05.25. | 15:20
Prema saznanjima Mozzart Sporta, nekadašnji igrač crno-belih će obavljati direktorsku funkciju
Vraća se Milenko Tepić u svoj Partizan! I to na novoj funkciji! Neverovatno odgovornoj, ali za njega potpuno novoj. Nekadašnja igračka legenda crno-belih će u narednom periodu biti direktor mlađih kategorija kluba iz Humske, saznaje Mozzart Sport.
Najavio je predsednik Ostoja Mijailović velike promene kada je reč o mlađim kategorijama s obzirom da rezultati godinama nisu bili zadovoljavajući. S tim u vezi je nedavno smenjen Milivoje Lazić koji je već duže vreme bio zadužen za rad sa crno-belim talentima. Nisu crno-beli sedeli skrštenih ruku, već su u ekspresnom roku imenovali čoveka za jednu od najodgovornijih uloga u klubu. I na radost mnogobrojne crno-bele javnosti, biće to proslavljeni as, ljubimac navijača i istinski partizanovac.
Izabrane vesti
On neće trenirati juniore Partizana, ali će biti svojevrsni koordinator koji će vršiti selekciju talenata i postaviti ljude koji će se njima baviti. Nema dosadašnjeg iskustva u toj sferi, ali je odmah nakon igračke karijere uskočio u funkcionerske vode pošto je najpre bio tim menadžer u Megi, da bi odatle otišao u KSS i za vreme mandata predsednika Predraga Danilovića, jedno vreme vršio ulogu potpredsednika za mušku košarku.
Što se tiče igračke karijere, on je u dva mandata nosio dres Parnog valjka. Najpre od 2006. do 2009. pa onda opet od 2013. do 2015. godine. Za sve to vreme je uspeo da osvoji tri titule u ABA ligi, četiri u domaćoj Superligi i dva trofeja u Kupu Radivoja Koraća. Takođe, dobro se pamti i njegov dvogodišnja epizoda u Panatinaikosu sa kojim je osvojio Evroligu 2011. godine. Tada ga je trenirao sadašnji strateg crno-belih Željko Obradović sa kojim će sada opet blisko sarađivati.
Sem srpskog i grčkog velikana, bio je igrač Vojvodine, Sevilje, Lijetuos Ritasa, PAOK-a, Orlandine, Brindizija, Palakanestra, Iraklisa i Mege. Što se tiče reprezentacije, ima srebrno odličje sa Evropskog prvenstva u Poljskoj, kao i zlata iz mlađih kategorija.
Sada, posle deset godina, došlo je vreme za povratak u voljeni klub. Na velika vrata.
tagovi
Obaveštavaj me
