""

Proradila litvanska artiljerija, stradali su Italijani

Vreme čitanja: 1min | ned. 03.09.17. | 19:18

Juskevičijus bio najbolji u pobedničkom timu sa 20 poena

Litvanci su definitivno ušli u ritam na Evropskom prvenstvu. Baltička selekcija je u trećem kolu u Tel Avivu savladali Italiju sa 78:73 i naneli Azurima prvi poraz.

Osim prvih 10-ak minuta, litvanski košarkaši su bili bili bolji rival i prilično rutinski su održavali prednost stečenu uoči poluvremena.

Italijani su bolje počeli utakmicu, na krilima dobre igre Datomea i Belinelija došli su do dvocifrene prednosti (19:9). Ipak, posle nešto sporije igre u uvodnom periodu, Litvanci su se konačno probudili i počeli da pogađaju sa distance. A to obično znači da se protivnik neće dobro provesti.

Tako je i bilo. Litvanija je do kraja poluvremena preokrenula i stekla ozbiljnih devet poena prednosti. Veoma raspoložen za igru bio je Adas Juskevičijus koji je slomio otpor Italijana, a utakmicu je završio kao najbolji strelac Litvanije sa 20 poena.

Poslednji nalet Azuri su imali tri i po minuta pre kraja utakmice, kada su prišli na minus šest (68:62), ali su onda Juskevičijus i Valančijunas odbranili trijumf.