(AFP)

Rajakovićeva pojačanja već rade posao, Šengun nosi Hjuston

Vreme čitanja: 3min | čet. 04.01.24. | 05:00

Vilijamson bolji u okršaju prvih pikova u Mineapolisu

Toronto našeg Darka Rajakovića je tek treći put, a prvi posle mesec i po dana vezao dve pobede. Momenat nije mogao da bude bolji. Na početku dvonedeljne turneje protiv timova sa Zapada, Reptorsi su slavili u Memfisu 116:111.

Blistao je novajlija Imanuel Kvikli, koji je nedavno došao u Toronto posle trejda Niksima. Već pokazuje da će biti pojačanje za Rajakovićev tim. Večeras je ubacio Grizlijima 26 poena i bio najzaslužniji za trijumf.

Ipak, ulogu lidera je opet na kraju imao Paskal Sijakam o čijem trejdu se sve više govori poslednjih dana. Pogodio je težak šut u poslednjoj četvrtini kojim je prekinuo Memfisovu seriju 10:0. Posle slabijeg otvaranja meča, Kvikli je šutevima za tri poena - koji su falili Reptorsima ove sezone - doneo velikih 26 poena prednosti na kraju treće četvrtine. Uspeo je Memfis da se vrati u meč u poslednjem kvartalu ali su tada Sijakam, Kvikli i drugi novajlija Beret iz mladog Barnsa sačuvali pobedu Rajakovićevom timu.

U okršaju prvih pikova sa draftova 2019. i 2020, bolji je bio onaj iskusniji. Zajon Vilijamson je predvodio Nju Orleans do pobede u gostima protiv Minesote iako je Entoni Edvards blistao na drugoj strani – 117:106.

Pelikansi su vezali četvrtu pobedu dok je Minesota prvi put u sezoni doživela dva poraza zaredom. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su gosti serijom 10:0 na krilima Vilijamsona i Ingrama stigli do velikih 84:60. Minesota nije uspela da se vrati u meč pa je trener domaćih povukao iz igre Edvardsa i Entoni Taunsa tri minuta pre kraja.

Edvards je meč završio sa 35 poena, Entoni Tauns sa 22, ali je Nju Orleans imao više raspoloženih igrača. Vilijamson je ubacio 27 poena uz šut iz igre 11/15, Mekalum je dodao 24, a Ingram 19 poena.

Hjuston Roketsi su uspeli da nadoknade trapavo prvo poluvreme i da na kraju slave 112:10 protiv Burklin kojem je to bio peti vezani poraz. Čak 12 izgubljenih lopti su imali Rokitsi u prvom poluvremenu i nije ni čudo što su Netsi otišli na odmor sa vođstvom 50:49.

A onda je eksplodirao Alperen Šengun. Sjajni turski centar je dominirao u trećoj četvrtini, ubacio 12 poena i doneo vođstvo 77:68 koje Netsi više nisu uspeli da sustignu. Turčin je meč završio sa 30 poena uz 11/17 iz igre i osam skokova. Ispratio ga je Van Vlit uz 21 poena, sjajan šut iz igre (7/9) i 10 asistencija.