""

Rajan Tompson mučio Bajern, ali Đorđević je imao jače štihove

Vreme čitanja: 1min | ned. 22.01.17. | 17:55

Minhenski klub obezbedio plasman u polufinale Kupa Nemačke - 87:72

Košarkaši minhenskog Bajerna plasirali su se u polufinale domaćeg kupa, pošto su u četvrtfinalu savladali Bon rezultatom 87:72 (26:16, 17:26, 27:14, 17:16).

Ekipu srpskog selektora Aleksandra Đorđevića dugo je mučio nekadašnji Zvezdin šuter Rajan Tompson, koji je na kraju imao 12 poena. Ali, minhenski klub je imao jače štihove. Pobedniku nedavnog takmičenja u šutiranju trojki pomagao je jedino Džulijus Gembl sa 15 koševa, ali to nije bilo dovoljno da bi se napravilo iznenađenje.

Domaći sastav do pobede je predvodio trozubac Gavel - Buker - Tejlor, koji je zajedno skupio 46 poena, 11 skokova i 14 asistencija! Prvi je imao 17-2-5, drugi 15-7-5, a treći 14-2-4. Dobru rolu imao je i srpski krilni košarkaš Vladimir Lučić. On je za 23 minuta na parketu uknjižio devet poena, dva skoka i tri završna dodavanja.

Mada je prvo poluvreme bilo prilično izjednačeno, Bajern je utakmicu prelomio u svoju korist sredinom trećeg kvartala, kada je serijom 10:2 zadržao sigurnu, dvocifrenu razliku i tako umirio borbenog protivnika.

Bajern će u polufinalu Kupa za protivnika imati Bamberg, dok prošlogodišnji osvajač Alba čeka pobednika iz duela Ludvigzburg - Ulm.

(FOTO: Star Sport)