Raspucani Srbi pognutih glava: Bogdanović sjajan, Pokuševski dvocifren, ali pobede nigde na vidiku

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.02.22. | 05:11

Sjano veče srpskih košarkaša nedovoljno za pobedeOklahome, Atlante i Denvera

Nikola Jokić je večeras stigao do novog tripl-dabla, Bogdan Bogdanović je duel protiv San Antonija završio kao najefikasniji u Atlanti, Aleksej Pokuševski je sa 15 poena nastavio niz sjajnih februarskih izdanja za Oklahomu, ipak Denver, Atalanta i Oklahoma okončali su večerašnje duele porazima.

Oklahoma je na gostovanje Filadelfiji krenula kao apsolutni autsajder, međutim neizvesnost je trajala do treće četvrtine u kojoj se domaćin odvojio na dvocifrenu prednost i potom lako stigao do trijumfa. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džoel Embid sa 25 poena i 19 skokova, a kandidata za MVP nagradu u stopu je pratio Maksi sa poenom manje.

Na drugoj strani Oklahomu je predvodio Derik Fejvors sa 16 poena, kojem su podršku predstavljali Dort i Pokuševski sa po 15 poena. Talentovani srpski košarkaš je tako treći put u februaru utakmicu završio sa dvocifrenim brojem poena, međutim njegove vrlo dobre partije nije ispratio i timski učinak te su se problemi Oklahome produbili četvrtim uzastopnim porazom.

Vrlo dobro veče, uprkos porazu, imao je i Bogdan Bogdanović. Srpski bek postigao je 23 poena protiv San Antonija uz pet trojki iz osam pokušaja, međutim odlična partija nije bila dovoljna da Hoksi izbegnu poraz (121:136).

Atlanta je već u prvoj četvrtini izgubila korak u odnosu na rivala koji se rano odvojio na dvocifrenu prednost i potom rutinski održavao korak sve do nove pobede. Najviše muka domaćinu je zadavao Dežont Mari koji je utakmicu završio uz tripl-dabl učinak, sa 32 poena, 10 skokova i 15 asistencija.