©Star Sport
©Star Sport

Reakcija u ključnom trenutku: Real crnu seriju prekinuo u Bolonji

Vreme čitanja: 2min | pet. 15.03.24. | 22:17

Kraljevski klub na siguran način trijumfovao nad Virtusom (89:74), Bajern savladao Žalgiris u Minhenu i izjednačio se sa Partizan Mozzart Betom na 10. mestu

Real Madrid je u poslednja tri evroligaška kola doživeo polovinu svih poraza u dosadašnjem toku sezone elitnog takmičenja, ali je sastav Ćusa Matea pokazao reakciju i karakterom velike ekipe slavio u Bolonji. Iako je do kraja ligaškog dela sezone ostalo još pet kola, deluje da bi večerašnje slavlje nad Virtusom moglo da bude ključno po pitanju osvajanja pol-pozicije pred start plej-ofa - 89:74.

Posledice poraza od Olimpije, Panatinaikosa i Fenerbahčea nijednog trenutka se nisu osetile na igri Kraljevskog kluba, koji je dominirao tokom čitave utakmice, imao apsolutnu kontrolu rezultata i na kraju ostvario dragocenu pobedu na vrućem gostovanju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Geršon Jabusele, koji je postigao 15 poena i zabeležio sedam skokova. Realovu apsolutnu dominaciju pod obručima potvrdio je i Vensan Poarije, koji je imao skok više, uz osam ubačenih poena.

Bajern je u Minhenu, zahvaljujući odličnoj igri u odbrani, savladao Žalgiris (64:58) i došao do 13. pobede u sezoni, koja ga dovodi na deobu 10. pozicije na tabeli sa Partizan Mozzart Betom i Valensijom. Sastav Pabla Lasa predvodio je Devin Buker sa 20 poena i šest skokova, mada su dragocen doprinos sa po 10 poena dali Edvards i Vajler Beb.

Bajern je utakmicu pod svojom kontrolom držao praktično od druge četvrtine, kada je stekao dvocifrenu zalihu, a krajem treće deonice imao je velikih 18 poena prednosti (50:32). Jedini period u kom je Žalgiris imao dominantnu ulogu bio je drugi deo poslednje četvrtine, kada su gosti stigli do zaostatka od samo četiri poena, ali nisu imali snage i da naprave potpuni preokret.