Seltiksi opet protutnjali Majamijem! Rekord karijere Derika Vajta, Jović nemoćan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 30.04.24. | 03:58

Boston vodi sa 3-1 u plej-of seriji protiv Hita

Majami je uspeo da napravi brejk u drugom meču prve runde plej-ofa, ali je taj okršaj očigledno samo dodatno mobilisao igrače Bostona. Seltiksi su praktično na identično dominantan način slavili u oba okršaja u Majamiju i došli do meč lopte koju će pokušati da iskoriste 2. maja na svom terenu – 102:88.

Najefikasniju utakmicu karijere odigrao je Derik Vajt, koji je ubacio 38 poena (četiri skoka i tri asistencije), gađavši 8/15 za tri poena, a ukupno 15/26 iz igre. Zdnušno mu je pomagao Džejson Tejtum, koji je ostvario dabl-dabl učinak (20 poena, 11 skokova), a vrlo dobra u gostujućim redovima bio je i Džejlen Braun sa 17 poena.

Seltiksi su kontrolisali utakmicu čitavim njenim tokom. Već na poluvremenu su bili na ogromnih +17 (54:36), a tokom treće deonice i na maksimalnih +28 (75:47). Jedino što je indisponirani domaćin uspeo da uradi u poslednjoj četvrtini jeste da spusti zaostatak na 13 poena (78:91), ali ne i da ozbiljnije ugrozi trijumf Bostona.

Bem Adebajo je imao 25 poena i 17 skokova u domaćem timu, Tajler Hiro je postigao 19, a Kejleb Martin 18 poena, ali je to bilo premalo da bi se pariralo izuzetno snažnom protivniku. Potpiuno nemoćan u toj nameri bio je i sjajni srpski reprezentativac Nikola Jović, koji je gađao 1/4 za tri poena i meč okončao sa tri poena i tri skokoa za nešto više od 16 minuta provedenih na parketu Kaseja Centra.