Aleksandar Đorđević ©MN Press

Šok u Madridu, Fenerbahče izgubio dobijen meč

Vreme čitanja: 2min | čet. 21.10.21. | 23:05

Ekipa iz Istanbula mogla do velikog podviga u španskoj prestonici - 69:70

Fenerbahče je propustio veliku šansu u Madridu. Sastav Aleksandra Đorđevića vodio je gotovo tokom čitave utakmice, 31 sekundu pre kraja imao je i tri poena prednosti, ali je sve to uspoeo da prokocka i doživi treći poraz u Evroligi ove sezone - 69:70.

Madriđani nisu paničili, meč su okončali serijom 4:0 i stigli do četvrtog trijumfa. Gostima nije bilo dovoljno što su još u drugoj četvrtini imali dvocifrenu prednost i što su tokom treće četvrtine u nekoliko navrata imali po devet poena razlike. Jednostavno, nisu uspeli da prelome meč i to ih je na kraju koštalo u dramatičnoj završnici. Na kraju su imali i šut za pobedu, De Kolo je pronašao Marija Šajoka samog u korneru, ali je ovom zadrhtala ruka.

Kod Reala je najefikasniji bio Fabejen Kozer sa 16 postignutih poena, a dvocifren je bio još Toma Erterl sa deset poena. Karlos Alosen je ubacio osam, dok je Alberto Abalde ubacio sedam. Sa druge strane, De Kolo je ubacio 11 poena uz šest asistencija, dok je Jan Veseli ubacio 10. Henri Pierija je postigao devet poena, koliko je dao i Ahil Polonara.

Ipak, evidentno je da je Fener drastično podigao formu i nagovestio visoke domete. Već u utorak Đorđevićev tim će dočekati Barselonu, a dva dana kasnije odlazi u Pirej na megdan Olimpijakosu. Real očekuje ruska turneja, prvo Zenitu u Sankt Peterburgu (27. oktobar), a potom i Uniksu u Kazanju (29. oktobar).