(@ABA liga/Krka/Drago Perko/kosarka.si)

Splićani ne odustaju od plej-ofa, Krki malo 12 trojki i skoro duplo više skokova

pon. 18.03.24. | 20:44

Uzbudljiv meč u Novom Mestu pripao gostima

Dobro su se preznojili košarkaši Splita, ali uspeli su da savladaju poslednjeplasiranu Krku u gostima sa 80:76 i ostanu na poziciji broj osam, poslednjoj koja vodi u plej-of ABA lige.

Sve do uvodnih minuta poslednje četvrtine timovi su se smenjivali u vođstvu, koje je tek tada prvi put postalo dvocifreno. Split je poveo sa 63:51, ali to nije bilo dovoljno gostima da izbegnu dramu. Domaćini su u nekoliko navrata uspeli da priđu na koš zaostatka, međutim, ne i da preokrenu rezultat u svoju korist. Bio je ovo čak 19. poraz Krke u 23 kola regionalnog takmičenja.

Najefikasniji igrač pobedničkog sastava bio je Toni Perković sa 16 poena, pet skokova i četiri asistencije. Pratili su ga Mate Kalajdžić i Tonko Vuko sa po 14 poena, a prvi je imao i sedam skokova.

Domaćine je predvodio Jan Špan sa 19 poena (5/11 za tri), Džarijus Hamilton je ubacio 16 (3/5 za tri), a Miha Crkvenik 15, uz odličnih 12 skokova.

Košarkaši Krke ubacili su 12 trojki (iz 32 pokušaja) naspram samo tri Splićana (iz 16 šuteva), imali su i mnogo više skokova (41:26), ali im to nije pomoglo da prekinu negativan niz u ABA ligi, koji sada iznosi pet uzastopnih poraza.

U narednom kolu Split će biti domaćin Ciboni koja teoretski i dalje može da mu preotme mesto u plej-ofu, dok će Krka igrati u gostima protiv Igokee, koja se nada da bi u poslednja tri kola mogla da pretekne Splićane.