Split upisao prvu pobedu uz 20 poena Lukovića, FMP podbacio

Vreme čitanja: 2min | pon. 12.10.20. | 21:52

Čović upisao osam asistencija

Vratio se Split u elitno društvo ABA lige i u meču protiv FMP-a upisao je tim iz Dalmacije prvu pobedu ove sezone. Za to je zaslužan kraj treće i početak poslednje deonice, a konačan rezultat bio je 86:61 za domaćina.

FMP je gledano po kvalitetu bio favorit, ali Split kao domaćin igra dosta bolje pa smo gledali konstantno rezultatsku klackalicu. Početak meča pripao je gostima iz Železnika koji su dobili prvu deonicu sa 22:18, ali je Split uspeo da dođe do ravnoteže pre odlaska na poluvreme.

Split je bio taj koji je diktirao ritam tokom treće deonice, FMP je uspeo da se vrati uz pomoć asistencija Filipa Čovića. Split je opet pojačao, pogodio neke šuteve, pa je na ulasku u poslednju četvrtinu rezultat glasio - 63:51. Sama kretnja utakmice obećavala je neizvesnu završnicu, ali veće šanse za pobedu imao je domaći sastav posebno posle trojke Perkovića. I to se na kraju i obistinilo.

Problem FMP-a na ovom meču je bio vrlo loš šut za tri poena, a sa takvim procentima (20,7%)gosti iz Železnika nisu mogli nešto više da očekuju.

Marko Luković je igrao za Split i bio je najefikasniji igrač sa 20 poena, dok je Ilija Đoković bio van protokola.

Pored Lukovića efikasni su bili i Blaž Mesiček sa 17 poena, dok su po 12 dodali Čampara i Marčinković.

U redovima FMP-a najefikasniji su bili Đorđević i Ulubaj sa po 13 poena, poen manje je ubacio Radovanović, a Nenadić je dodao 11.