©Star Sport

Srpski obračun u Evrokupu pripao Čanku, Džamel Moris trojkom sa osam metara ostavio Bursu na osmom mestu

Vreme čitanja: 2min | sre. 22.03.23. | 22:32

Lijektabelis slomio Bursu poenima američkog beka sekundu pre kraja meča - 88:85

Obračun srpskih košarkaških stratega Nenada Čanka i Dušana Alimpijevića pripao je treneru litvanskog Lijektabelisa. U dramatičnoj završnici u Penevežisu, Čankova ekipa slomila je bursu Bursu fantastičnom trojkom Džamela Morisa sa osam metara, sekundu pre kraja utakmice - 88:85.

Ta trojka odvela je domaći tim na poziciju četiri u grupi A Evrokupa i omogućila mu da se nada još boljem plasmanu u poslednjem kolu. Sa druge strane, turski tim je ostao na osmom mestu sa skorom 7-10. Moris je tim poenima nagradio svoju odličnu partiju ove večeri. Zajedno sa Derekom Nidamom postigao je 21 poen i imao po sedam asistencija, uz dva skoka.

Gosti su svoju priliku propustili u trećoj četvrtini, na čijem početku su imali 10 poena prednosti, ali su kasnije popustili, što je domaćin iskoristio i preuzeo situaciju pod svoju kontrolu. U samoj završnici se ušlo u pravu dramu, pa je bilo sasvim realno da poslednji šut odluči pobednika. Moris je bio pun samopouzdanja, iako je bilo nerešeno nije išao na "sigurno" i pojurio dva poena, već je "opalio" sa preoko sam metara i pogodio, uz odušeljenje na tribinama.

Nikola Popović je odigrao solidan meč i za 22 minuta na parketu postigao devet poena, uz šest skokova.

Stefan Birčević je postigao 11 poena, uz tri skoka, ali njegov Kluž nije imao mnogo šansi protiv lidera grupe A, Prometeja (87:96). Ovo je bila 29. uzastopna pobeda ukrajinskog kluba u svim takmičenjima, a obeležio ju je Nigerijac Kaleb Abgada sa 21 postignutim poenom.

Promiteas je na svom parketu savladao Pariz (84:81) zahvaljujući trojki sjajnog Antonija Kouana, koji je postigao 38 poena na ovom meču. U pobedničkom sastavu Nemanja Dangubić je postigao šest poena i imao četiri skoka za 34 minuta igre.

Vasilije Pušica je postigao tri poena u porazu Šljonska od Hapoela iz Tel Aviva (76:87).