Teo u Jokićevom stilu bacio tačdaun dodavanje, Virtus uspešno startovao protiv Treviza (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 13.05.21. | 21:08

Olimpija Milano ubedljiva protiv Trenta

Uspešan start Virtusa u plej-ofu! Ušao je tim Aleksandra Đorđevića u doigravanje sa treće pozicije, naišao na Trevizo i lagano poveo sa 1:0 u seriji pobedom u Pladoci s 91:72. Već posle 10 minuta igre domaći sastav vodio je sa 10 razlike, tako da se pitanje pobednika nije postavljalo.

Posebno je Virtus u trećoj deonici uspeo da napravi razliku koja mu je omogućila da mirno privede utakmicu kraju.

Miloš Teodosić završio je utakmicu sa 11 poena, četiri skoka i čak devet asistencija, od kojih su neke bile spektakularne. Stefan Marković je ukupno dodao tri asistencije, dok Nikolić nije igrao.

Srpski mađioničar Teodosić je mnoge neutralne ljubitelje košarke zadivio na prošloj utakmici kada je proturio protivniku loptu iza leđa i onda asistirao, a i večeras je bio raspoložen za bravure.

Oduševljeni su Italijani kako je Teodosić u prvom poluvremenu prvo poslao tačdaun dodavanje i našao liniju za pas gde bi malo ko drugi i pogledao, prema rečima kolega za Eurosporta.

Potom je demonstrirao kako se igra pik en rol na majstorski način, pa je Gembla proigrao dodavanjem o pod, što je dodatno visoki košarkaš Virtusa začinio zakucavanjem.