Tristan nema nameru da stane! Iz rekorda u rekord - 15 poena za 21 minut protiv Lejkersa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 04.04.24. | 03:35

Vukčević na parketu proveo nešto više od 20 minuta i ostvario i tri skoka. Dvocifren učinak imali i Bogdanović i Pokuševski, ali uz nešto skromnije procente šuta iz igre. Micić nije ulazio na parket protiv Portlanda

Čim je počeo da dobija konkretnu minutažu, Tristan Vukčević je počeo da demonstrira ogroman potencijal i pruža konkretan učinak u NBA ligi. Dve uzastopne večeri košarkaš Vašington Vizardsa nadmašio svoj najbolji učinak u najkvalitetnijem klupskom takmičenju na planeti, pošto je nakon 14 poena u meču sa Milvokijem, ubacio poen više protiv Lejkersa. Ipak, Vizardsi su ovog puta poraženi na svom parketu rezultatom 120:125.

Dvocifren učinak imali su i Aleksej Pokuševski i Bogdan Bogdanović. Pokuševski je ubacio 11 poena u porazu Šarlota od Portlanda (86:89), dok je Bogdanović postigao poen manje u slavlju Atlante nad Detroitom (121:113).

Tristan Vukčević je na parketu proveo nešto više od 20 minuta, uspeo je da uhvati i tri lopte pod obručima. Imao je sasvim solidne procente šuta iz igre (5/9), a za tri poena je gađao 3/6.

Lejkersi su od druge četvrtine konstatno bili u prednosti, koja je u nekoliko navrata bila i dvocifrena, a domaćin je samo u završnici uspeo da je ublaži, ne i ozbiljnije da ugrozi treći uzastopni trijumf gostiju, koji se bore za što bolju poziciju na Zapadu uoči starta plej-ofa.

Najzapaženiji akter meča bio je Entoni Dejvis, koji je ostvario dabl-dabl učinak od 35 poena i 18 skokova.

Aleksej Pokuševski je šest poena postigao sa linije penala, dok je iz igre gađao 2/6. Za 21 minut na parketu zabeležio je i tri skoka i jednu asistenciju, dok Vasilije Micić nije ulazio na teren odlukom trenera.

Hoksi su večeras zabeležili petu pobedu na poslednjih šest utakmica, a Bogdanović je na terenu proveo 33 minuta. Kapiten reprezentacije Srbije gađao je 4/15 iz igre, te 2/10 za tri poena. Zabeležio je četiri asistencije i dva skoka.

Pistonsi su ubacili 113 poena, a čak 50 Malakaj Flin. Međutim, domaćin je imao mnogo više raspoloženih igrača, koji su izdejstvovali pobedu svojoj ekipi. Džejlen Džonson je ubacio 28, Deandre Hanter 26, a Dedžonte Marej 24 poena.

Atlanta je bukvalno tokom čitave utakmice bila u prednosti, u trećoj deonici je imala i 22 poena prednosti, pa se može reći da je bez većih komplikacija stigla do 36. trijumfa u sezoni.