Šejn Larkin u prodoru (© FIBA)

Turskoj ne pomaže ni Larkin, Grci sigurni na svom terenu

Vreme čitanja: 3min | pet. 25.02.22. | 18:58

Kostas Papanikolau ubacio ključne poene za pobedu rezultatom 72:71

Pravi derbi meč viđen je u trećem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. U Grupi B Grčka je u pravoj drami nadigrala Tursku sa 72:71. Imala je Turska idealnu priliku za pobedu, ali Šejn Larkin je promašio šut za pobedu.

Amerikanac koji nastupa za nacionalni tim Turske je dobio dozvolu da igra iz Efesa, dok na primer Vasilije Micić nije mogao da obuče dres Srbije (Filip Petrušev dobio dozvolu), ali uprkos tome Turska nije mogla da upiše pobedu na vrućem gostovanju. Grci su dugo kontrolisali dešavanja na parketu, ali u samom finišu već pomenuti Larkin je ušao u porepoznatljiv ritam. Vezao je pet poena i doneo preokret. Ipak, iskunsi Kostas Papanikolau sa linije za slobodna bacanja donosi trijumf Grcima u samom finišu.

Najefikasniji u trijumfu sa po 14 poena bili su Agravanis i Papajanis. Pomenuti Papanikolau je imao 10 poena. Na drugoj strani prednjačio je Melih Mahmutoglu sa 21 poenom, ali je zakazao u finišu. Što se Larkina tiče okončao je utakmicu sa 10 poena uz vrlo loš šut iz igre. Pogodio je tri šuta iz devet pokušaja.

Grčka se izdvojila u grupi sa dva trijumfa, dok je Turska upisala drugi poraz.

Zanimljiv meč odigrali su Izrael i Nemačka. Gosti su upisali vrlo bitnu pobedu pošto su slavili sa 71:67. Oba tima sada imaju identičan učinak od dve povede u jednog poraza, Nemci su za sada izgubili od Estonije, dok je Izrael sada osetio gorčinu poraza iako su imali dvocifrenu prednost tokom utakmice.

Naime u drugoj deonici domaćin je imao plus 11, ali posle toga je usledio pad. Kako je vreme odmicalo Nemci su topili prednost. U poslednjih 10 minuta se ušlo sa pet poena prednosti za Itael, ali Nemačka serijom16:6 dolazi do preokreta i na kraju pobede.

Najefikasniji u pobedi bio je Robin Benzing sa 20 poena i sedam skokova. Na drugoj strani istakao se košarkaš Partizana Jam Madar sa 12 poena za 28 minuta na parketu.