""
""

Unikaha proslavila trofej u Evrokupu s navijačima, Cvetković odličan u porazu Manrese

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.04.17. | 14:33

Nemanja Nedović dao sedam poena, oporavljeni Dejan Musli pet

Unikaha je igrala prvi put u svojoj dvorani u Malagi kao šampion Evrokupa, pa je to bila prilika za tim Đoana Plaze da proslavi uspeh sa svojim navijačima. U takvoj atmosferi stradala je Andora rezultatom 93:69.

Posle malo slabijeg početka utakmice, Unikaha se razgorela u nastavku i pre svega uz odličnu igru Kajla Foga koji je dao 24 poena zatrpala koš gostiju.

Učešće u pobedi su imala i naša dva internacionalca Nemanja Nedović i Dejan Musli. Nedović je ubacio sedam poena i imao pet asistencija, dok je roviti Dejan Musli zaigrao posle povrede (mesec dana van parketa) i zabeležio pet poena uz tri skoka za 12 minuta na parketu.

Dakle, Unikaha je ostvarila ubedljivu pobedu, a još ubedljivija je bila Mursija protiv Fuenlabrade - 99:62. Posle 10 minuta igre bilo je 15 razlike za domaćina, da bi se razlika pela kako je koji minut odmicao.

Za to su najzaslužniji bili Fakundo Kampaco sa 18 poena i šest asistencija, te Antelo sa 15 i Baron sa 13 datih poena. Za goste je igrao Ivan Paunić i dao devet poena uz dva skoka.

Na kraju, Estudijantes je iskoristio šansu da dođe do bodova protiv davljenika Manrese. Studenti su slavili s 95:90, a najefikasniji bili su Braun sa 17 i Džekson sa 16 poena.

Ono što je nama zanimljivo je odlična partija Aleksandra Cvetkovića koji je dao 18 poena i imao četiri asistencije za 21 minut u igri. Petar Aranitović dao je dva poena.