Košarkaši Spartaka iz Subotice (©ABA liga – Dragana Stjepanović)

Završnica KLS: Džoker ispustio Zlatibor u produžetku, Tejić dominirao protiv Klonfera

Vreme čitanja: 3min | uto. 02.04.24. | 22:28

Poznata imena četiri učesnika Superlige i čeka se peti

Košarkaška liga Srbije ušla je u samu završnicu i uoči poslednja tri kola sve je gotovo jasno, osim imena petaog učesnika Superlige za 2024. godinu. Konkurencija je jaka jer su somborski Džoker i užička Sloboda uoči 28. kola bili na identičnom skoru (15-12), dok je kragujevački Radnički i dalje u igri sa 14-13.

Džoker je na otvaranju kola pretrpeo tesan poraz u produžetku, pobedu u Somboru odneo je Zlatibor rezultatom 85:77 (74:74).

Sjajnu utakmicu za goste odigrao je nekada veliki talenat Partizana Miloš Glišić. On je na parketu proveo 41 minut i za to vreme ubacio 24 poena (8/12 iz igre) uz četiri trojke iz sedam pokušaja! Zabeležio je dabl-dabl sa 13 skokova, kao i četiri asistencije za indeks 35.

Pored njega, ogromnu minutažu imali su Jan Rebec, Viktor Kovačević i Adi Zahiragić. Upravo je Rebec u samom finišu četvrte deonice ubacio koš uz dodatno slobodno bacanje posle faula Zakarija Simonsa, pa je Zlatibor imao 74:71 u rukama. Veliku trojku za produžetak pogodio je Aleksa Jugović, a oba tima su do kraja imali po šut za pobedu, ali nisu bili precizni Zahiragić sa jedne, odnosno Rašun Dejvis sa druge strane.

U dodatnih pet minuta je ekipa Željka Lukajića ostala bez goriva, pa je ostala na samo tri poena i to tek u poslednjim trenucima. Na površinu je isplivalo iskustvo gostiju koji su preko Glišića i Zahiragićaodigrao 44 minuta – preuzeli kontrolu utakmice, da bi pobedu overio Ivan Smiljanić hicem sa distance za 85:74.

Rebec je kod gostiju imao 16 poena, jedan manje dopisao je Kovačević, dok je Zahiragić ubeležio 14 poena i 11 asistencija. Kod Džokera Aleksa Jugović je ubacio 22 poena za 43 minuta, Dejvis je imao 22 poena za 41 minut uz 11 skokova, dok je Simons postigao 14 poena.

Sada će Džoker sa punom pažnjom da isprati mečeve Slobode protiv Dinamika u Užicu, odnosno Radničkog protiv Metalca u Kragujevcu. Užičani imaju bolji međusobni skor u odnosu na Džoker, koji je opet u boljem položaju naspram Radničkog. Opet, Sloboda protiv Radničkog ima bolji skor.

Biće zanimljiva poslednja dva kola. Džoker ide na noge Tamišu, pa čeka Novi Pazar. Sloboda treba da odigra sa Dinamikom u sredu, zatim sledi lokalni derbi na Zlatiboru, pa u goste stiže Tamiš. Radnički u sredu čeka Metalac, pa ide Dinamiku i onda čeka Zlatibor.

U drugoj utakmici dana Spartak je potvrdio dominaciju KLS ubedljivom pobedom nad OKK Beogradom – 90:66 (22:24, 24:13, 23:18, 21:11).

Gosti su posebno dobro odigrali u drugoj i četvrtoj deonici, kada su prvo okrenuli susret, a onda i napravili veliku razliku kojom su osigurali 23. pobedu. Sjajan meč imao je Marko Tejić sa 26 poena i savršenih 12/12 iz igre, uz skok do dabl-dabla za 39 minuta. Uz njega dvocifreni su bili još Vojin Medarević sa 11, te Aleksandar Lazić i Nemanja Gordić sa po 10 poena. U redovima Klonfera blistao je juniorski reprezentativac Bogoljub Marković sa 19 poena i 11 skokova za 28 minuta, dok je Mihailo Petrović imao 16 poena i šest završnih dodavanja.

Klonferi su već osigurali opstanak, dok se Spartak i Vojvodina 'rvu' za pehar osvajača KLS.