Nikola "tripl-dabl" Jokić (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 15.01.21. | 06:00

Teška povreda Jusufa Nurkića u duelu sa Indijanom

Hvataju Denver Nagetsi zalet, a vuče ih Nikola Jokić.

Još jednom sjajnom partijom ove sezone, petim tripl-dablom u 12 utakmica (u svakoj je imao dabl-dabl, a prosek mu je 24.2 poena, 11.2 skoka i 10.4 asistencija), srpski centar vodio je svoj tim do pobede nad Golden Stejtom i ukupnog učinka od 50 odsto (6-6).

Sa 23 poena, 14 skokova i 10 asistencija, Jokić je bio najefikasniji u pobedi svog tima 114:104 (37:24, 28:30, 25:22, 24:28). Nije gostima pomoglo 35 poena i 11 skokova Stefa Karija, jer ih je više koštalo upravo njegovih sedam izgubljenih lopti.

Sjajnu statistiku naš as upotpunio je i s tri ukradene lopte, od ukupno 11 Denverovih. Čvrsta igra u odbrani doprinela je da Voriorsi meč zavšre sa čak 19 izgubljenih lopti, što je ključ konačnog rezultata.

Denver je od druge četvrtine konstantno bio u vođstvu i verovatno najlakše ove sezone stigao do pobede. Kada se lomilo, Jokić je dodao gas i razigrao se posle "mršavih" pet poena u prvom poluvremenu, uz šest skokova i četiri asistencije. Šutirao je 7/14 iz igre, 0/3 za tri, a ponovo je bio i atraktivan. Izdvojilo se zakucavanje s dve ruke na drugi obruč.

Jokića su pratili Džamal Marej i Vil Barton sa po 17 poena, te Džamičel Grin sa 15, Pol Milsap sa 12..., dok je Kari imao podršku od Džejmsa Vajsmana (18 poena), Endrjua Viginsa (16) i Kelija Ubrea (14).

Nagetsi narednu utakmicu igraju ponovo u Koloradu, za tri dana protiv Jute, koja ima tri uzastopne pobede i skor 7-4.

NURKIĆ SLOMIO ZGLOB ŠAKE

Portlandovoj seriji od četiri uzastopne pobede došao je kraj - i to na domaćem terenu.

U Moda centru slavila je Indijana 111:87 (26:26, 33:10, 25:35, 27:16), ali je utakmicu obeležila teška povreda centra domaćeg tima, Jusufa Nurkića, koji je - po zvaničnoj objavi kluba - slomio zglob šake. Dogodilo se to u trećoj četvrtini, kada je pokušao da izbije loptu Malkolmu Brogdonu. Do tog trenutka momak iz Tuzle imao je pet poena, osam skokova i dve asistencije za 21 minut u igri.

Gosti su od početka druge četvrtine konstantno bili u dvocifrenom vođstvu, najviše 25 poena razlike, što im je omogućilo mirnu završnicu i osmu pobedu. Blejzersi su ostali na sedam, a ovo im je bio peti poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Brogdon sa 25 poena, dva više od Domantasa Sabonisa koji je imao i 16 skokova, a pet asistnecija, Domaćine su predvodili Si Džej Mekalum i Damijen Lilard sa po 22 poena.

Portlandu za dva dana u goste dolazi Atlanta, a Indijana putuje u Los Anđeles na megdan Klipersima.