Ana Vjahireva (©Reuters)

Crnogorke nisu mogle protiv olimpijskih šampionki, raspucana Vjahireva bez greške

Vreme čitanja: 2min | sre. 04.08.21. | 05:54

Rusija ide po novu olimpijsku medalju

Kraj za rukometašice Crne Gore u četvrtfinalu. Od njih su bolje bile aktuelne olimpijske šampionke Ruskinje rezultatom 32:26 (17:15).

Izabranice Bojane Popović platile su danak velikim padovima koji su se dogodili već na startu utakmice, potom i sredinom drugog poluvremena, što protiv ekipe koja je u vrhu svetskog rukometa to ne sme da se dogodi.

Ruskinje je do pobede vodila Ana Vjahireva koja je sa desnog krila postigla osam golova! Pet je dodala Polina Kuznecova, dok su po četiri recke dopisale Darija Dmitrijeva i Vladlena Bobrovnikova. Kod Crne Gore sve je zavisilo od dve igračice – najefikasnije na utakmici Jovanke Radičević s deset i Đurđine Jauković sa osam pogodaka. Četiri gola dala je Itana Grbić.

Lavice su dozvolile već u ranoj fazi Ruskinjama da povedu sa 7:1 posle niza grešaka, što ih je nateralo da jure rezultat. Do poluvremena uspele su da se podignu i smanje zaostatak na samo dva gola (15:17), ali dalje od toga nisu mogle. Imale su nekoliko napada za minus jedan, ali su svaki put ostale bez ispravnog pucnja. To je Ruskinjama dalo krila za polufinale, a pre svega da se još jednom odvoje na veliku udaljenost, koju ovog puta nisu ispustile.

Ruskinjama će rivalke u polufinalu biti pobednice susreta Norveška Mađarska, dok će se na drugoj strani sudariti Francuska i Holandija, odnosno Švedska i Južna Koreja.