Milica Novaković (©Reuters)

Kajakaši prvi ispod crte, veslaće u B finalu

Vreme čitanja: 1min | čet. 05.08.21. | 03:24

Šteta, i Milici i Strahinji malo je nedostajalo da se domognu finala

Prvo Strahinja Stefanović u trci na 200 metara, a potom i Milica Novaković na 500, nisu uspeli da se domognu finala Olimpijskih igara u Tokiju.

Malo je nedostajalo srpskim kajakašima da se uključe u trku za medalje, pošto su oboje završili kao prvi ispod crte.

Strahinja je bio peti od osam takmičara u svojoj grupi, a u A finale otišla su četvorica najbržih, dok je Milica bila treća, pa će takođe veslati u utešnom B finalu.

Stefanović je 200 metara veslao 35 sekundi i 855 stotinki. Prvi ispred njega bio je Letonac Robert Akmens s vremenom 35.688.

Što se tiče Novakovićeve, ona je trku na 500 metara završila za jedan minut, 53 sekunde i 149 stotinki. brže od nje bile su Novozelanđanka Lisa Karington (1:51.680) i Australijanka Alis Vud (1:53.079).

Šteta, nije im mnogo trebalo da bi se našli u finalu.