(©CEV)

Atanasijević odveo Belhatov u narednu fazu Kupa CEV

Vreme čitanja: 1min | sre. 14.12.22. | 19:21

Poljski klub u revanš meču slavio protiv francuskog Narbona - 3:2

Poljski Belhatov preskočio je još jednu prepreku u Kupu CEV. Na krilima reprezentativca Srbije Aleksandra Atanasijevića stigli su Poljaci do pobede u revanš meču osmine finala protiv francuskog Narbona - 3:2 (25:19, 22:25, 22:25, 25:20, 15:11).

S obzirom na to da je Belhatov prvi susret dobio maksimalnim rezultatom, u drugom su mu bila potrebna dva seta kako bi obezbedio prolaz dalje. Dobro je otvorio utakmicu i večeras, dobio uvodni period, a onda prepustio inicijativu gostima.

Narbon je uspeo da uzvrati, vezao je dva dobra čina i tako zapretio da bi mogao da kompletnog preokreta i zlatnog seta. Ipak, poljski tim se podigao u četvrtom periodu i završio ga onako kako je želeo. Osvajanjem tog seta i definitivno su otklonjene dileme oko ekipe koja prolazi dalje.

U taj-brejku su dobili priliku i igrači sa klupe Belhatova, koji je tad već proslavljao ulazak u plej-of.

Najefikasniji na kompletnom susretu bio je naš reprezentativac Atanasijević. On je sa 19 poena pogurao Belhatov ka narednoj rundi. Teren je u pobedničkom rosteru osetio i dizač Mihajlo Mitić u petom setu.