Atomska odbojka, propala senzacija i spektakularan meč iz kategorije “kako su ovo uspele da izgube”?!

Vreme čitanja: 3min | uto. 27.09.22. | 20:47

Italija je bila na kolenima, ali ništa od senzacije

Petog dana Svetskog prvenstva za odbojkašice koje se igra u Holandiji i Poljskoj, dobili smo ubedljivo najbolji i najzanimljiviji meč ali do velike senzacije nije došlo. Kako nije, teško je objasniti…

Prosto je neverovatno šta su sve odbojkašice Belgije propustile u duelu sa aktuelnim evropskim šampionkama Italijankama. Uz malo sreće i malo više koncentracije mogle su sa 3:0 da ispraše najvećeg favorita takmičenja ali su na kraju poražene 1:3 (25:21, 28:30, 27:29, 9:25).

Oba tima su cu prva dva kola imali lake zadatke protiv autsadjera pa je Italija sa maksimalnih 3:0 savladala Kamerun i Portoriko, a Belgija istim rezultatom bila bolja od Kenije i Portorika. Ipak, Italijanke su bile apsolutne favoritkinje protiv Belgijanki.

Ali predvođene fenomenalnom Brit Erbots, Belgijanke su od početka bile ravnopravan protivnik Paoli Egonu i dugaricama. Vodila se izjednačena borba i igralo poen za poen do finiša prvog seta kada je Belgija došla do tri set vezane lopte i iskoristila prvu. Iznenađenje je počelo da treperi u vazduhu…

Paoli Egonu nije išlo u napadu, a prijem Belgije je bio sjajan. Brit Erbtos je pogađala strašne “pajpove” i opet se vodila egal borba do rezultat 18:18 kada je Italija nanizala pet poena i ubrzo došla do pet vezanih set lopti. A onda je Erbots došla na servis liniju i počela da ispaljuje bombe. Paola Egonu je izbacivala smečeve po dva metra u aut i Belgija je spasila pet vezanih set lopti. A onda došla i do svoje prve. I najbizarnije situacije na meču.

Delovalo je da je neuspešno kuvanje Alesije Oro donelo Belgijankama set i počele se da se raduju. Ali lopta nije pala na pod, Italijanke su uspele da se spase i prebace loptu dok su protivnice slavile. I da na kraju izjednače u setovima.

Ni bizarno izgubljen set nije poremetio Belgiju koja je odigrala sjajno treći set i došla do pet set lopti! Ovoga puta su se Italijanke izvukle iz nemoguće situacije, preokrenule i povele 2:1 u setovima. Dva neverovatno izgubljena seta su potpuno demoralisale Belgijanke koje su u četvrtom setu osvojile samo devet poena.

Belgija je bila na pragu senzacije, Italija pokazala da je ipak ranjiva ali i da ima ogroman kvalitet. Paola Egonu je meč završila 31 poenom, Brit Erbots je za Belgiju osvojila 28.