Barsa u finišu ubacila u petu brzinu, slomila Zagrepčane i stigla na korak do finala

Vreme čitanja: 3min | sre. 16.08.23. | 18:59

TV turnir šampiona u Doboju: Katalonci pobedili hrvatskog prvaka sa 31:25 (14:14) u derbiju trećeg dana. Povreda mlade srpske nade Miloša Kosa u finišu prvog poluvremena

(od izveštača Mozzart Sporta iz Doboja)

Držao se Zagreb 45 minuta, disao za vratom moćnoj Barseloni, ali na kraju kvalitet španskog velikana je došap do izražaja za drugi trijumf na TV turniru šampiona u Doboju – 31:25 (14:14). Sa nova dva boda, Barsa je blizu prvog mesta u grupi i igranja velikog finala u petak.

Zagreb je pružio žestok otpor favorizovanoj Barsi. Kada je sredinom prvog poluvremena, na krilima Hampusa Vanea i Aleiša Gomeza Abelja povela sa 10:6, činilo se da nema spasa hrvatskom šampionu, ali tim Slavka Goluža odgovara serijom 5:0. Odbrana Barse nije imala rešenje za robusnog pivotmena, Slovenca Matica Suholežnika.

U nastavku igralo se gol za golom do sredine nastavka, a tada na sceni stupaju Šveđanin Hampus Vane i Francuz Dika Mem. Kartalonci prave +3 – 26:23 u 53. minutu, kada je i prelomljen meč. Uakmica je rešena, kada je pivotmen Luis Frade pogodio dva puta u nizu, za na kraju sigurnu pobedu prošle sezone trećeplasiranog tima u Ligi šampiona.

Srpski reprezentativac Miloš Kos povredio se u finišu prvog poluvremena. Dobio je jak udarac. Nije se vraćao u igru, a nadamo se da nije ništa ozbiljno. Pre toga je dva puta zatresao mrežu Katalonaca.

Najefikasniji u timu Barse bilo je levo krilo Hampus Vane sa devet golova, od toga četiri sa linije sedam metara. Desno krilo Aleiš Gomez Abeljo je pogodio pet puta, koliko je dao i Dika Mem. Gonzalo Perez de Vargas i Emil Nilsen skinuli su po pet udaraca.

Kod Zagreba pet golova je delo Slovenca Matica Suholežnika, koji nije završio meč zbog tri isključenja. Karpo Sirotić je postigao četiri, a Kubanac Kuni Morales i Rus Timur Dibirov po tri.

U prvom meču trećeg dana TV turnira šampiona, Eurofarm Pelister je pobedio domaćina Slogu sa 39:24 (16:12). Dobojlije su se držale u prvih 30 minuta, ali u nastavku razigrana krila Bitoljčana bili su prevaga za prve bodove na ovom turniru.

Srpski reprezentativac Uroš Borzaš je postigao dva gola u pobedničkom timu, dol je bivši levi bek Partizana Darko Stevanović tri puta pogodio metu. Najefikasniji je bio Petar Atanasijević sa 10 golova, dok je Nenad Kosteski osam puta pogodio mrežu Sloge. Urban Lesjak i Marko Kizić su imali po pet odbrana. Kod Sloge, Dušan Miličević, Danilo Ristić i Stanko Stanković po četiri puta su zatresli mrežu učesnika Lige šampiona, dok je golman Milutin Bogdanović imao osam odbrana.