Mijajlo Marsenić i Dejan Milosavljev (©Starsport)

Berlinu srpski derbi: Milosavljev i Marsenić nadigrali Cuparu i Kukića

Vreme čitanja: 3min | uto. 14.11.23. | 23:20

Liga Evrope: U derbiju trećeg kola Fukse lako pobedio Dinamo iz Bukurešta sa 33:30. Odličan učinak srpkskih reprezentativaca

Fukse Berlin je pre samo dva dana igrao finale Supergloba u Saudijskoj Arabiji, poražen je posle trilera od 70 minuta protiv Magdeburga, ali su Lisice, iako umorne od dugog puta, lako dobile Dinamo iz Bukurešta sa 33:30.

Rezultat ne govori pravi odnos na terenu. Domaćin je razbio goste. U jednom trenutku je bilo +9 (25:16), da bi se rumunski tim trgao u finišu i na krilima Lazara Kukića uspeo da ublaži poraz u nemačkoj prestonici. Srednji bek Orlova je pogodio pet puta iz šest pokušaja, dok je Mijajlo Marsenić u pobedničkom timu dao tri pogotka. Golmanski obračun srpskih reprezentativaca dobio je Dejan Milosavljev koji je imao 10 odbrana, nasuprot sedam intervencija Vladimira Cupare u poraženom timu.

Triler sa 71 golom je viđen u Lisabonu. Benfika je nadokandila -8 protiv Rajn Nekar Levena, povela u finišu sa 34:32, ali su Lavovi preneli u finišu i u poslednjem trenucuma stigli do pobede protiv osvajača Lige Evrope prošle godine - 36:35. Za Orlove nije igrao Petar Đorđić zbog povrede.

Od srpskih internacionalaca, dobar na golu AEK-a bio je Igor Arsić sa 11 odbrana u Hanoveru. Tim Dragan Đukića je vodio 40 minuta protiv bundelsigaša, ali na kraju ubedljiva pobeda domaćina – 31:25.

Pivotmen Konstance Zoran Nikolić je postigao pet golova u pobedi Konstance protiv poljskog Hrobrija sa 29:18